15 липня - День гінеколога детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.

15 липня – День гінеколога

15 липня в Україні відзначається День гінеколога – свято лікарів, які стоять на сторожі жіночого здоров’я. Гінеколог – це лікар, який займається профілактикою, діагностикою та лікуванням захворювань, характерних для жіночого організму, i насамперед, захворювання жіночої репродуктивної системи з урахуванням віку та індивідуальних особливостей. Понад 20 років тому самостійної спеціальності «дитячий гінеколог» ще не існувало, але в наш час гінекологічні захворювання стрімко молодіють. Багато мам, та й лікарі, до сих пір вважають, що у дівчинки до 18 років (або до початку статевого життя) проблем немає і бути не може. На скарги з приводу відсутності менструацій, рясних місячних та інше, підлітки отримують стандартну відповідь: «Зачекайте, переросте».

Мами дуже часто переживають про те, як зробити перший візит до дитячого гінеколога. Але не слід  хвилюватись, оскільки похід до цього лікаря є обов’язковим, а сучасна медицина дозволяє зробити огляд практично безболісним і абсолютно безпечним. Потрібно лише позитивно налаштувати дитину перед візитом. А у обов’язки гінеколога дитячого та підліткового віку входить не лише вміння вірно обстежити і поставити діагноз, а й індивідуальний підхід до кожної дівчинки. Незалежно від того, скільки пацієнтці років, вона буде почувати себе комфортно під час огляду. Профогляди дівчаток дають змогу лікарю вчасно діагностувати вади розвитку, скоригувати вірний догляд за дитиною, у підлітковому віці – виявити запальні захворювання та порушення оваріо-менструального циклу.

15 липня - День гінеколога детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.Дитячий гінеколог в доступній, доброзичливій формі відповість на всі запитання, які турбують підлітків. Ознайомить з правилами гігієни, з методами контрацепції, розповість як уберегтися від інфекцій, що передаються статевим шляхом, як схуднути не нашкодивши репродуктивному здоров’ю та інше.

Для профілактики гінекологічних захворювань у дітей та підлітків, батьки повинні з перших років життя дитини підтримувати у дітей здоровий спосіб життя та спонукати виконувати гігієнічні норми і правила з обов’язковим консультуванням у дитячого гінеколога.

Нагадуємо, що висококваліфіковану медичну та консультативну допомогу  гінеколога дитячого та підліткового віку ви можете отримати в КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР поліклінічному відділенні №1 та відділенні медичної допомоги підліткам та молоді «Клініка, дружня до молоді» за адресою: м.Запоріжжя, вул.Новгородська, 28А. Телефони для довідок: (061) 224-93-72 та (061) 224-93-23.

Залишити відповідь

Пошук

+