12 березня - Всесвітній день нирки детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.

12 березня – Всесвітній день нирки

Всесвітній день нирки (World Kidney Day) – щорічна дата, що відзначається по всьому світу кожен другий четвер березня та покликана привернути увагу пацієнтів і лікарської спільноти до правил і принципів збереження здоров’я нирок і лікування захворювань нирок.  У 2020 році Всесвітній день нирки проводиться 12 березня під девізом «Здоров’я нирок для всіх скрізь – від профілактики до виявлення та рівноправного доступу до допомоги».

Нирки – це парний орган, що розташований у поперековій області, який виконує важливу функцію – очищує кров у нашому організмі від надлишкової рідини та токсинів. У такий спосіб нирки підтримують оптимальний баланс необхідних речовин у крові, а також продукують гормони.

На початкових стадіях дуже складно помітити симптоми хвороби нирок. Два з трьох випадків ниркової недостатності спричинені артеріальною гіпертензією (підвищеним тиском) та цукровим діабетом. Насамперед на зниження функції нирок вказують набряки кінцівок, погіршення апетиту, прогресуюча слабкість. Тому важливо стежити за станом своїх нирок: регулярно проходити медичні обстеження, які дозволяють оцінити стан нирок (загальний аналіз сечі, креатинін крові, УЗД – 1 раз на рік) та вести здоровий спосіб життя, який зберігає здоров’я нирок, а саме:

  • займатися спортом та бути фізично активним;
  • приймати ліки лише за призначенням лікаря, уникати самолікування;
  • контролювати артеріальний тиск та рівень цукру у крові;
  • зменшити вживання солі, прянощів та м’яса і не привчати до цього дітей;
  • дотримуватися питного режиму;
  • зменшити вживання алкоголю та відмовитися від паління.

Стежте за своїм здоров’ям  та будьте завжди здоровими!

Залишити відповідь

Пошук

+