Як зменшити тривожність в період епідемії? детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.

Як зменшити тривожність в період епідемії?

Якщо Вам здається, що під час епідемії та підсилювання паніки багато чого неможливо контролювати – це не так. Кожен  з нас ЗДАТНИЙ зробити вибір на користь свого емоційного здоров’я та піклуватися про нього!

Головне – намагайтеся зберегти спокійний, адекватне та критичне ставлення до подій. Мисліть позитивно! Ніякої паніки. Позитивні думки про імунітет будуть тільки підсилювати його, а також допоможуть впоратися з важкими часами.

Гумор – використовуйте його в спілкуванні з тими, хто панікує. Саме так Ви зможете змінити тему діалогу, допомогти собі та співрозмовнику.

Обмежте вплив соціальних мереж та телебачення. На жаль, ми не шкодуємо свою психіку і перенавантажуємо її зайвою інформацією. Психологи та лікарі рекомендують дотримуватися «інформаційної дієти» та дивитися новини лише раз в день – цього цілком достатньо для того, щоб бути в курсі дійсно важливих подій.

Збережіть та підтримуйте для себе/дитини звичний розпорядок та режим дня (час для сну, час початку уроків вдома, їх тривалість, «перерви» та ін.). В першу чергу саме батькам та близьким дитини важливо намагатися зберегти спокійне, адекватне та критичне ставлення до подій.

Пам’ятайте! Емоційний стан дитини безпосередньо залежить від стану дорослого (батьків, близьких).

ВАЖЛИВО! Досвід батьків з інших країн показує, що буде потрібен якийсь час на адаптацію до режиму самоізоляції, і це НОРМАЛЬНИЙ процес.

Фізичні навантаження та харчування. Фізична активність допомагає зняти стрес та зменшити паніку. Заняття спортом не тільки допомагає привести тіло в норму, але й керувати напругою. Хто не в змозі зайнятися вправами, може вдатися до медитацій або спробувати будь-які інші техніки, які посприяють  розслабленню м’язів. Харчування також відіграє важливу роль, тому введіть в раціон більше вітамінів – пийте соки, їжте овочі та фрукти.

Якщо знизити тривожність Вам все ж не під силу, слід звернутися за допомогою до психолога.

Будьте здорові!

Автор статті: практичний психолог лікарні Шайхет А.С.

Залишити відповідь

Пошук

+