Як зберегти здоров'я серця детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.

Як зберегти здоров’я серця

11 серпня весь світ відзначає Міжнародний день здорового серця. Серцево-судинні захворювання є головною причиною смерті в світі: щороку вони забирають більше 17 мільйонів людських життів. В Україні за останні роки кількість виявлених серцево-судинних захворювань  зросла втричі. І ця тенденція спостерігається як серед дорослих, так і серед дітей.

Основні фактори ризику виникнення серцево-судинних захворювань: підвищений рівень кров’яного тиску, холестерину і глюкози в крові, незбалансоване харчування, гіподинамія (фізична інертність),  стреси та шкідливі звички.

Батькам варто бути уважними до здоров’я своїх дітей, при будь-яких симптомах, що викликають у вас занепокоєння, відвідайте лікаря та проведіть обстеження серця дитини. Зверніть увагу та таке:

 • немовля не набирає вагу, швидко втомлюється при смоктанні;
 • помітне посиніння губ, кінчиків пальців чи загальна синюшність/мармуровість шкіри;
 • дитина скаржиться на біль в ділянці серця, перебої, незвичне серцебиття;
 • з’явились швидка втомлюваність і слабкість, знизився апетит після перенесених захворювань (особливо, після грипу, ангіни, дитячих інфекцій);
 • дитина має хронічний тонзиліт, аденоїдит;
 • часто виникають запаморочення, втрати свідомості;
 • при підвищенні/пониженні артеріального тиску.

 Коли потрібно проводити обстеження ЕКГ та Ехо КГ здоровій дитині?

 • протягом першого року життя для скринінгу вроджених вад серця, особливо у дітей, народжених передчасно;
 • перед вступом до садочку та школи;
 • перед початком занять у спортивній секції;
 • щороку спортсменам.

Як піклуватися про здоров’я серця?

Харчуйтеся правильно та збалансовано, будьте активними, уникайте стресів, відмовтеся від шкідливих звичок, регулярно проходьте медогляди і профілактичні скринінги. Не займайтеся самолікуванням. Тільки лікар зможе встановити діагноз та призначити адекватне лікування. А своєчасне виконання призначень і рекомендацій лікаря допоможе вам уникнути тяжких ускладнень та зберегти життя.

Нагадуємо, що фахівці КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР надають кваліфіковану спеціалізовану медичну допомогу дитячому населенню: стаціонарну, амбулаторно-поліклінічну та виїзну для інтенсивної терапії новонародженим. Ми  працюємо для наших маленьких пацієнтів та робимо все від нас залежне щоб рятувати життя та здоров’я дітей.

Будьте здорові! Бережіть себе та дітей!

Пошук

+
Перейти до вмісту