Як вберегтися від вірусного гепатиту А детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.

Як вберегтися від вірусного гепатиту А

Гепатит А – вірусне захворювання печінки, яке часто називають хворобою брудних рук. Ця інфекція також відома як “хвороба Боткіна”.  

Збудник потрапляє в організм людини через заражену їжу, воду та при тісному фізичному контакті з інфікованою людиною.

Вірус гепатиту А зберігається у воді від 3 до 10 місяців, у випорожненнях – до 30 діб, у сухому середовищі за кімнатної температури – протягом тижня. Гепатит А гине через 5 хв кип’ятіння. 

Найбільш уразливі до гепатиту А – діти. Однак захворіти може кожен.

Інкубаційний період вірусного гепатиту А зазвичай триває 14–28 днів.

Серед найпоширеніших симптомів: слабкість та втомлюваність, підвищення температури тіла, втрата апетиту, діарея, блювота, неприємні відчуття в животі, важкість у правому підребер’ї, потемніння сечі, жовтяниця. 

Після перенесеного захворювання на вірусного гепатиту А формується довічний імунітет.

Інфікуванню гепатитом А можна легко запобігти, якщо дотримуватися правил гігієни рук. Найбільш ефективний спосіб захисту – це миття рук з милом і теплою водою щонайменше протягом 20 секунд. Це особливо важливо перед приготуванням їжі та після відвідування вбиральні.

Тож вберегтися від захворювання допоможуть прості щоденні правила

  • миття рук перед вживанням їжі та після кожного відвідування туалету; 
  • вживання лише кип’яченої води; 
  • миття овочів та фруктів. 

Наразі не існує спеціального лікування проти вірусного гепатиту А. Найкращий спосіб запобігти хворобі – зробити щеплення. Вона є рекомендованою, тобто не включеною до Національного календаря щеплень.

Якщо ви помітили симптоми захворювання в себе чи близьких, одразу звертайтеся до свого лікаря. Бережіть себе та своє здоров’я.

Пошук

+
Перейти до вмісту