Як уберегтися від укусів гадюк та надати першу допомогу детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.

Як уберегтися від укусів гадюк та надати першу допомогу

Відомо, що в Україні водяться 11 видів змій, але з них тільки три отруйні – гадюка звичайна, гадюка Нікольського і степова гадюка. Ще дві змії несуть серйозну небезпеку для людини, не будучи отруйними – це каспійський полоз і ескулапів полоз.

Експерти попереджають, гадюки водяться поблизу боліт, в лісах, горах і на луках. Єдина умова – наявність поблизу гнізда (не більше 100 м) відкритих ділянок для прийняття сонячних ванн. Коли температура повітря перевищує середні показники, їх активність знижується, вони стають малорухомими і млявими, тому зазвичай люди отримують укуси, якщо випадково наступають, сідають або лягають на плазунів.

Як уберегтися від укусів змій

Правило №1 – Не рухайтеся. Побачили змію – не робіть різких рухів і почекайте, поки вона не відповзе, оскільки, як правило, змія просто не побачить нерухомий об’єкт.

Правило №2 – Одягайтеся відповідно. Якщо ви відправляєтеся в місцевість, де можуть жити змії, вибирайте одяг, яка захистить від укусів. Це довгі штани з щільної тканини, високі черевики. Штани потрібно заправити в черевики.

Правило №3 – Перевіряйте місце відпочинку. Щоб відлякати змію, перед тим, як сісти на траву, камінь або колода – пошуршіть або постукайте палицею.

Правило №4 – Не торкайтеся до неперевірених предметів руками. Змії часто ховаються в старих пнях, стогах сіна, під каменями або стовбурами дерев. Саме тому до цих предметів краще торкатися руками, а користуватися палицею.

Що робити, якщо гадюка вкусила?

Намагайтеся якнайшвидше потрапити до лікарні, адже тільки лікар зможе надати необхідну допомогу. Однак пам’ятайте, укус гадюки рідко призводить до смерті, важливо своєчасно та правильно надати першу допомогу потерпілому, дотримуючись простих правил:

  • спокій і мінімум рухів;
  • місце укусу обробіть антисептиком;
  • зніміть з ураженої кінцівки весь одяг, прикраси або взуття;
  • давайте більше пити рідини, якщо є, прийміть 1-2 таблетки  від алергії;
  • прикладіть до рани лід, загорнутий в тканину;
  • не можна висмоктувати отруту: таким чином ймовірність зараження збільшується, а на небезпеку наражається і людина, у якої отрута опинилася у роті (це можна робити тільки  якщо в найближчі години неможливо отримати медичну допомогу);
  • не накладайте джгут;
  • не припікайте рану;
  • не можна вживати алкоголь.

Доцент кафедри зоології та екології Дніпровського університету імені Олеся Гончара Віктор Гассо повідомляє, що через теплу погоду, яка була навесні, підвищилася активність у гадюк. За його словами, підвищення температури підштовхує змій до активного пошуку корму. Через це їх можна бачити частіше звичайного на вулицях та інших місцях.  Найкраще гадюки відчувають себе на лівобережжі Дніпра. Подальша зміна клімату, на думку експерта, дасть ще більший поштовх до збільшення кількості гадюк.

Пам’ятайте! Головне не панікувати, заспокоїти потерпілого, надати першу допомогу та доправити до лікарні.

Залишити відповідь

Пошук

+