Як розпізнати дитячу ниркову недостатність детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.

Як розпізнати дитячу ниркову недостатність

Нирки відіграють дуже важливу роль у функціонуванні організму людини. Коли нирки працюють добре, вони очищають кров від токсинів і зайвої рідини. Вони допомагають контролювати артеріальний тиск. Тому порушення їх нормальної роботи призводить з серйозних проблем зі здоров’ям, до погіршення якості життя.

Здавалося б, дитячий організм не має давати «збоїв», але й ниркова недостатність виникає не раптово. До неї призводить низка причин:

  • спадкові захворювання;
  • вроджені аномалії, зокрема серцеві, та порушення роботи судин у нирках;
  • ускладнення від інших захворювань – кишкових патологій, інфекцій, цукрового діабету, наявність каменів або пухлин;
  • порушення обміну речовин;
  • отруєння лікарськими засобами.

Тому якщо дитина входить у групу ризику, бажано регулярно відвідувати лікаря ‍та перевіряти стан нирок.

Які симптоми ниркової недостатності у дітей?Як розпізнати дитячу ниркову недостатність детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.

  • різке зниження об’єму сечі;
  • набряклість обличчя та кінцівок;
  • млявість, діарея, нудота, сильний головний біль;
  • підвищення температури тіла;
  • жовтий відтінок шкіри.

На початку симптоми легко переплутати з отруєнням. При цьому ниркова недостатність у дітей прогресує швидше ніж у людей старшого віку, тому так важливо завчасно виявити порушення функціонування нирок.

Зробити це може лише фахівець, тож якщо помітите ці симптоми у своєї дитини, одразу звертайтеся до лікаря-педіатра. А він вже спрямує до лікаря-нефролога дитячого або лікаря-уролога дитячого і призначить потрібні аналізи.

Відсутність належного лікування може призвести до того, що ниркова недостатність навіть у дитини може перейти в хронічну стадію. Частіше за все це трапляється після отруєнь ліками та важкими металами, а також через захворювання сечовидільної системи, які не до кінця вилікували.

План дій з лікування ниркової недостатності такий же, як у дорослих. Лікар допомагає розробити медичну підтримку, яка сповільнює розвиток синдрому: підбирає індивідуальний план харчування, фізичних навантажень, медикаментів і вітамінів та за потреби сеансів діалізу.

Не менш важливою є і психологічна сторона терапії. Маленький пацієнт і його батьки мають пам’ятати: хронічний діагноз це не вирок, він не заважає повноцінному життю.

Якщо Вам потрібна кваліфікована консультативна амбулаторно-поліклінічна та стаціонарна медична допомога з приводу захворювання нирок, сечовидільної системи у Вашої дитини ви можете звернутись до фахівців КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР за адресою:  вул. Новгородська, 28-а. Телефони для довідок: +38 (061) 224-93-91 (педіатричне відділення), +38 (061) 239 82 63 (поліклінічне відділення №2).

Пошук

+