Як розпізнати дитячу ниркову недостатність
Нирки відіграють дуже важливу роль у функціонуванні організму людини. Коли нирки працюють добре, вони очищають кров від токсинів і зайвої рідини. Вони допомагають контролювати артеріальний тиск. Тому порушення їх нормальної роботи призводить з серйозних проблем зі здоров’ям, до погіршення якості життя.
Здавалося б, дитячий організм не має давати «збоїв», але й ниркова недостатність виникає не раптово. До неї призводить низка причин:
- спадкові захворювання;
- вроджені аномалії, зокрема серцеві, та порушення роботи судин у нирках;
- ускладнення від інших захворювань – кишкових патологій, інфекцій, цукрового діабету, наявність каменів або пухлин;
- порушення обміну речовин;
- отруєння лікарськими засобами.
Тому якщо дитина входить у групу ризику, бажано регулярно відвідувати лікаря та перевіряти стан нирок.
Які симптоми ниркової недостатності у дітей?
- різке зниження об’єму сечі;
- набряклість обличчя та кінцівок;
- млявість, діарея, нудота, сильний головний біль;
- підвищення температури тіла;
- жовтий відтінок шкіри.
На початку симптоми легко переплутати з отруєнням. При цьому ниркова недостатність у дітей прогресує швидше ніж у людей старшого віку, тому так важливо завчасно виявити порушення функціонування нирок.
Зробити це може лише фахівець, тож якщо помітите ці симптоми у своєї дитини, одразу звертайтеся до лікаря-педіатра. А він вже спрямує до лікаря-нефролога дитячого або лікаря-уролога дитячого і призначить потрібні аналізи.
Відсутність належного лікування може призвести до того, що ниркова недостатність навіть у дитини може перейти в хронічну стадію. Частіше за все це трапляється після отруєнь ліками та важкими металами, а також через захворювання сечовидільної системи, які не до кінця вилікували.
План дій з лікування ниркової недостатності такий же, як у дорослих. Лікар допомагає розробити медичну підтримку, яка сповільнює розвиток синдрому: підбирає індивідуальний план харчування, фізичних навантажень, медикаментів і вітамінів та за потреби сеансів діалізу.
Не менш важливою є і психологічна сторона терапії. Маленький пацієнт і його батьки мають пам’ятати: хронічний діагноз це не вирок, він не заважає повноцінному життю.
Якщо Вам потрібна кваліфікована консультативна амбулаторно-поліклінічна та стаціонарна медична допомога з приводу захворювання нирок, сечовидільної системи у Вашої дитини ви можете звернутись до фахівців КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР за адресою: вул. Новгородська, 28-а. Телефони для довідок: +38 (061) 224-93-91 (педіатричне відділення), +38 (061) 239 82 63 (поліклінічне відділення №2).