Всесвітній тиждень серцевого ритму детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.

Всесвітній тиждень серцевого ритму

Щорічно перший повний тиждень червня місяця, починаючи з вівторка, у світі присвячується серцевому ритму. Правильний ритм роботи серця – обов’язкова умова хорошого самопочуття і міцного здоров’я.

Мабуть немає такої людини, яка хоча би раз в житті не рахувала собі пульс. Пульс – це відголосок роботи серця, а точніше коливання стінки артерії, що пов’язані із серцевим циклом.

Серце дорослої людини у спокійному стані скорочується з частотою від 60 до 90 ударів за хвилину. Це дає змогу «головному мотору» адекватно забезпечувати кожну клітину організму киснем і усіма життєво необхідними поживними речовинами. Цікаво, що у дітей в нормі серце скорочується дещо швидше, ніж у дорослих: чим менший вік дитини – тим частота серцевих скорочень (ЧСС) вища. До прикладу, у новонароджених ЧСС 220  на хвилину.

Прискорене серцебиття (понад 90 ударів на хвилину) має назву тахікардія, уповільнене (менше 60) – брадикардія. Уповільнення та прискорення серцебиття може бути наслідком серцевих та позасерцевих патологій. Тоді тахікардія та брадикардія розцінюються як порушення ритму серця (аритмія).

Аритмією називають будь-який ритм роботи серця, який відрізняється від нормального синусового ритму. Порушення правильного ритму серця ви розпізнаєте за такими симптомами:

  • відчуття незвичного ритму роботи серця: прискорене, сповільнене серцебиття, відчуття перебоїв в роботі серця;
  • біль або тиск в грудній клітці;
  • задишка;
  • запаморочення;
  • втрата свідомості або близький до цього стан.

Хвороби серця підступні, вони ніколи на заявляють про себе різко. Тому потрібно бути уважними до здоров’я, як тільки з’являються перші симптоми, йдіть до лікаря на діагностику. Основним методом діагностики роботи серця є електрокардіограма (ЕКГ). Виявити наявність порушень ритму може сімейний лікар, для детальнішого обстеження направити до лікаря-кардіолога.

Рання діагностика – запорука успішного лікування хвороби чи її вчасного попередження. Особливо важливо попереджати розвиток хвороби у дитини. Часто саме вчасно поставлений діагноз забезпечує успішне подолання патології та щасливе майбутнє.

Якщо Вам потрібна кваліфікована консультативна амбулаторно-поліклінічна та стаціонарна медична допомога з приводу серцево-судинних захворювань у Вашої дитини ви можете звернутись до фахівців КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР за адресою:  вул. Новгородська, 28-а, телефон для довідок: +38 (061) 224-93-91 (педіатричне відділення).

Пошук

+