Всесвітній день зору детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.

Всесвітній день зору

У Всесвітній день зору лікарі привертають увагу людей до проблеми збереження зору і турботи про здоров’я очей. Очі людини, як орган почуттів і засіб пізнання світу влаштовані дуже складно.

Зір необхідний нам щохвилини. За допомогою нього ми отримуємо вісімдесят відсотків інформації про навколишній світ. Однак не всім відомо, що очі схильні до хвороб, багато з яких протікають безсимптомно або з мінімальними симптомами, приводячи до різних ускладнень – від погіршення зору до сліпоти.

Важливо знати – діти більш вразливі та вимагають більшої уваги. Телевізори, комп’ютери та планшети, смартфони та інші електронні пристрої – все це створює велике навантаження на очі дітей з раннього віку. Така тенденція життя в сучасному світі залишає негативний слід на якості зору. Адже більшість проблем із зором закладається саме в дитинстві.

Підвищеним навантаженням піддаються очі й нервова система дитини в процесі навчання.

За даними медичних працівників, в початковій школі короткозорістю страждають 7-10% дітей, до четвертого класу – вже 20%, а серед випускників шкіл частка короткозорих досягає 55%.

Школа, даючи дітям знання, створює додаткові ризики для їх здоров’я. І допомогти тут можуть тільки батьки, що потрібно знати?

  • Будова ока дитини значно відрізняється від будови ока дорослої людини.
  • Кришталик у дитини більш вразливий до ультрафіолетового випромінювання, ніж кришталик у дорослого, у дитини проникнення ультрафіолету вище в 7,5 разів, ніж у дорослого.
  • У зв’язку з тим, що діти проводять значно більше часу на вулиці, ніж доросла людина, вони піддаються ультрафіолетовому випромінюванню в 3 рази більше.
  • Високий ризик отримання різних травм очей у дітей до 5 років через заняття спортом і активні ігри, а також необачність дорослих (небезпечні іграшки, зберігання хімічних речовин і гострих предметів в доступних місцях).
  • Не контрольоване проводження часу з гаджетами, біля телевізора є додатковим навантаженням на дитячу зорову систему.
  • Понад 80% дітей у віці до 12 років не проходять повного обстеження в лікаря-офтальмолога дитячого.
  • Діти до 12 років практично всі свої знання черпають із зорових відчуттів.
  • Дитина може не скаржитися на поганий зір, оскільки не розуміє, що можна бачити краще. У зв’язку з цим дитина не отримує своєчасної корекції зору.

На що повинні батьки звернути увагу в першу чергу?

По-перше, пам’ятайте, що не кожен малюк може розповісти про свої відчуття просто тому, що ще не до кінця навчився їх аналізувати. Тому регулярно проходьте профілактичні огляди у лікаря-офтальмолога дитячого.

По-друге, щоб зберегти здоров’я очей дозуйте час, який дитина може проводити за телевізором і комп’ютером, планшетом. 

А ще навчіть дитину регулярно робити вправи з гімнастики для очей.

Всесвітній день зору детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.

Пошук

+
Перейти до вмісту