15 жовтня - Всесвітній день миття рук детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.

15 жовтня – Всесвітній день миття рук

Сьогодні, 15 жовтня,  Всесвітній день миття рук. Як відзначають експерти ООН та ВООЗ, миття рук рятує тисячі життів щодня. Через немиті руки в організм людини потрапляють збудники холери, вірусної пневмонії, гепатиту, грипу та гострих респіраторних захворювань. Саме тому ООН і ЮНІСЕФ закликають звернути увагу на необхідність привчити населення, в т.ч. дітей ретельно мити руки. Особливо це актуальна тема сьогодні, бо стрімке поширення коронавірусної хвороби COVID-19 є додатковим приводом нагадати, чому важливо та як правильно мити руки.

Коли необхідно мити руки?

 • після видування носу, кашлю або чхання;
 • після відвідин громадських місць та користування транспортом;
 • після дотику до поверхонь в будь-яких місцях, поза домом;
 • до і після догляду за хворими;
 • перш ніж торкатись обличчя;
 • до та після використання захисної маски;
 • перед вживанням та приготування їжі;
 • після користування вбиральнею;
 • після того, як торкались тварин чи прибирали за ними;
 • до та після догляду за дитиною;
 • коли руки помітно забруднені.

Як правильно мити руки?

Мийте руки під проточною водою не менше 20-30 секунд милом, ретельно потираючи між пальцями та під нігтями.

У випадку, якщо поруч немає води чи мила, використовуйте дезінфікуючий засіб, який містить щонайменше 60% спирту. Антисептик має покривати всю поверхню шкіри рук, особливу увагу варто приділити нігтям, оскільки там збирається найбільше бруду. Важливо, що дезінфікуючий засіб не може повністю очистити руки.

Чи обов’язково потрібно мити руки теплою водою?

Для миття рук можна використовувати воду будь-якої температури, головне у поєднанні із милом.

Чи потрібно витирати руки рушником?

Мікробам та вірусам складніше поширюватись із сухої шкіри, тому витирати руки можна. Проте потрібно це робити або паперовим рушником або чистим тканим.

Пам’ятайте: що така проста гігієнічна процедура, як миття рук, здатна попередити не тільки зараження організму шкідливими вірусами та інфекціями, але і зробити життя людини більш комфортним, приємним та безпечним.

15 жовтня - Всесвітній день миття рук детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим. 15 жовтня - Всесвітній день миття рук детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.

Пошук

+
Перейти до вмісту