Всесвітній день боротьби з діабетом детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.

Всесвітній день боротьби з діабетом

14 листопада в Україні проводиться Всесвітній день боротьби з діабетом. Дата обрана не випадково – 14 листопада день народження Фреяеріка Бантінга, канадського фізіолога, котрий відкрив (спільно з Джоном Маклеодом) гормон інсулін. Це відкриття врятувало і продовжує рятувати життя мільйонам людей.

Метою Всесвітнього дня боротьби з діабетом є підвищення  інформованості про діабет – не тільки про кількість хворих, але і про те яким чином можна запобігти розвитку цієї хвороби. За прогнозами медиків, цукровий діабет до 2030 року стане сьомою найпоширенішою хворобою на планеті. Ця підступна хвороба входить до трійки захворювань, які найчастіше спричиняють інвалідизацію  населення та смерті.

В м. Запоріжжя щороку виявляється понад 2,5 тис. нових хворих на цукровий діабет.  На кінець 2018 року у дітей від 0 до 14 років діагноз цукрового діабету встановлений вперше у 25 випадках, а всього зареєстровано хворих в цьому віці 193 особи.

Діабет – це порушення обміну речовин, викликане зниженням секреції інсуліну підшлунковою залозою чи зниженням чутливості тканин до інсуліну. Основною ознакою цього захворювання є стійке підвищення рівня цукру в крові.

Всесвітній день боротьби з діабетом детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.Існує ряд факторів, які призводять до появи цукрового діабету: спадкова схильність; ожиріння; деякі хвороби, в результаті яких відбувається ураження бета-клітин (панкреатит, рак підшлункової залози, захворювання інших залоз внутрішньої секреції). Провокуючим фактором у цьому випадку може бути травма; різноманітні вірусні інфекції (краснуха, вітряна віспа, епідемічний гепатит і деякі інші захворювання, включаючи грип); стрес; вік (чим старша людина, тим більше є підстав побоюватися цукрового діабету), низька фізична активність, атеросклероз, гіпертонічна хвороба. Комбінація факторів ризику підвищує небезпеку захворювання в кілька разів. Необхідно також знати, що будь-які захворювання можуть сприяти порушенню вуглеводного обміну і розвитку цукрового діабету. Тому своєчасне і правильне лікування всіх захворювань також сприяє попередженню цукрового діабету.

Розрізняють декілька типів діабету:

  • І тип. Організм не виробляє достатньо інсуліну, тож не може переробити цукор, який потрапляє до нього разом із їжею. Для попередження ускладнень хворий приймає інсулін, тож цей тип також називають інсулінозалежним.
  • II тип. Організм неефективно використовує інсулін. Цей тип здебільшого пов’язують із надмірною вагою і браком фізичних навантажень, але є й фактор генетичної схильності. Хворі на діабет II типу не потребують доз інсуліну, однак приймають ліки, що контролюють рівень глюкози в крові.
  • Гестаційний або діабет вагітних. Характеризується зміною рівня глюкози в крові вагітної жінки. Зазвичай цей симптом зникає протягом певного часу після пологів, однак його вважають ознакою схильності жінки до цукрового діабету, частіше II типу.

Симптоми діабету: стійке підвищення рівня цукру в крові, часте сечовипускання, підвищена спрага, швидке схуднення, постійне почуття голоду, підвищена втомлюваність, розлад уваги, нудота, блювота, біль у шлунку, відчуття поколювання або знижена чутливість шкіри рук або ніг; зниження гостроти зору, часті інфекційні захворювання, повільне загоєння ран.

Хоча ця хвороба супроводжує людину протягом усього життя, але може не погіршувати його якість, якщо вести здоровий спосіб життя, своєчасно відвідувати сімейного лікаря, повноцінно лікуватися.

В іншому разі діабет може призвести до ускладнень: підвищеної імовірності розвитку інфаркту та інсульту, ураження сітківки очей, ниркової недостатності, виникнення виразок на ногах через порушення мікроциркуляції, що може призвести до ампутації кінцівок, до сліпоти, збільшити ризик передчасної смерті.

В м. Запоріжжя допомогу ендокринологічним хворим надає 27 лікарів-ендокринологів, в тому числі 6 дитячих лікарів-ендокринологів. Своєчасне звернення за медичною допомогою  збереже здоров’я та допоможе уникнути тяжких ускладнень.

Всесвітній день боротьби з діабетом детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.Профілактика діабету – це, по суті, дотримання рекомендацій здорового способу життя, а саме: слідкуйте за вагою тіла, приділяйте час фізичній активності, відмовтеся від куріння, контролюйте раціон харчування та  бережіть своє здоров’я.  

Додатково інформуємо, що громадська організація «Діабетик» проводить  інформаційно-просвітницьку акцію «День діабету 2019». Акція відбудеться 15 листопада 2019 року о 10-00 у приміщені ПК «Орбіта» за адресою: м. Запоріжжя, вул. Лермонтова, 9.

Мета цієї акції об’єднати хворих на цукровий діабет, їх рідних та близьких, лікарів, представників громадськості та владних структур задля вирішення проблем, підвищити інформованість населення з питань профілактики, ранньої діагностики та своєчасного надання допомоги при цій патології.

Залишити відповідь

Пошук

+