ВІЛ/СНІД: що потрібно знати детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.

ВІЛ/СНІД: що потрібно знати

Сьогодні Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Це важке інфекційне захворювання, яке спричиняє вірус імунодефіциту людини (ВІЛ).

ВІЛ-інфекція – це хронічне захворювання, що виникає внаслідок потрапляння в організм вірусу імунодефіциту людини. Вірус вражає імунну систему, порушує захисні функції організму і поступово робить його беззахисним перед іншими інфекціями та захворюваннями. Самою пізньою стадією ВІЛ-інфекції є синдром набутого імунодефіциту (СНІД).

Ризик інфікування ВІЛ під час війни зростає. Зокрема, це відбувається через те, що збільшується кількість травм, поранень, оперативних втручань. Ще один із характерних злочинів війни – сексуальне насильство, коли, на жаль, статевий акт буває незахищений і доволі травматичний.

ВІЛ/СНІД: що потрібно знати детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.Способи захиститися від ВІЛ-інфекції є, потрібно лише звернутись до лікаря. Вони доступні, безоплатні та потребують  трішки часу і вашого бажання.  А методи профілактики однакові як у мирний час, так і під час війни.

Як уникнути ВІЛ?

  • завжди використовуйте презервативи при сексуальних контактах з особами, ВІЛ-статус яких вам невідомий;
  • завжди використовуйте лише стерильні голки, шприци, інструменти для манікюру, пірсингу і татуювань.

ВІЛ не передається:

  • повітряно-крапельним шляхом (при чханні, кашлі, розмові);
  • через обійми, рукостискання, поцілунки;
  • при спільному користуванні предметами побуту (посудом, постільною білизною, рушниками);
  • через укуси комах і контакти з тваринами.

ВІЛ передається:

  • через контакт зараженої крові з раною або слизовою оболонкою здорової людини;
  • через ін’єкцію забрудненим шприцом;
  • під час незахищеного статевого акту чи нетрадиційного сексу;
  • від ВІЛ-інфікованої матері до дитини під час пологів, вагітності та грудного вигодовування.

При ранньому виявленні та регулярній антиретровірусній терапії люди з ВІЛ можуть жити довгим та повноцінним життям.

Пошук

+