Важлива інформація для батьків. Як сформувати довіру дитини? детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.

Важлива інформація для батьків. Як сформувати довіру дитини?

Важлива інформація для батьків. Як сформувати довіру дитини? детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.Кожній дитині необхідний «безпечний дорослий» – людина, до якої можна  звернутися  з будь-яким питанням, або поділитися новиною чи подією. Але довіра дитини дуже крихка і навіть люблячі батьки іноді втрачають її. Ось декілька важливих правил, які допоможуть Вам залишитися для своїх дітей тим самим «безпечним дорослим» і не втратити довіру.

Правило 1. Визнайте, що тіло дитини належить їй.

Дитина – це особистість і вона усвідомлює це через тіло. Поважайте право дитини: не доїдати суп, не годувати насильно, не цілувати при зустрічі далеку родичку, не роздягатися при сторонніх та мовчати, якщо дитина не готова говорити. Поважайте її вибір та спробуйте домовлятися.

Правило 2. Коли дитина нарешті заговорить про «щось складне», не реагуйте занадто бурхливо.

Дітям важливо знати, що їх мама і тато в цілому справляються з життям, та можуть допомогти в непростій ситуації.  Якщо ж тато від деяких новин починає страшно кричати, а мама – гірко плакати, дитині стає не по собі від такої реакції і їй хочеться вберегти  батьків від таких бурхливих емоцій. Найчастіше вже у віці 4-5 років діти набувають навику приховувати від батьків погані новини – не із страху покарання, а із жалю до тата і мами.

ПАМ’ЯТАЙТЕ! Саме в цих ситуаціях ми дорослі і берегти та піклуватися – наша справа.

Правило 3. Не обманюйте.

Значно простіше щось вигадати, навіть не спробувавши пояснити все дитині. Але пам’ятайте, брехня рано чи пізно відкривається. Якщо коли-небудь дитина через «ваші казки» виявиться у незручному становищі перед однолітками, вона навряд чи забуде про те, що найближчий дорослий збрехав.

Правило 4. Не відмовчуйтесь.

Якщо до Вас звернулись з питанням, на яке Ви зараз не готові відповісти, краще перепросіть та пообіцяйте повернутись до цієї теми завтра, через неділю. І обов’язково поверніться до цього питання у визначений час. А фрази «Ти ще маленький, рано тобі поки про це знати», або «Не знаю, відчепися» підірвуть довіру дитини.    

Правило 5. Дотримуйтеся безпечної комунікації.

Здавалося б, що небезпечного може бути в розмові між батьками та дитиною? Однак, якщо ми раптом виберемо «тактику леопарда» (переслідувати, наздоганяти) та інформувати дитину про всі незручні теми – діалог стане не цікавим і незручним для дитини. Щоб такого не сталося, дозвольте дитині в будь-який момент поставити Вашу розмову «на паузу» і припинити. Повертайтеся до розмови коли дитина буде зацікавлена в цьому.

Правило 6. Не бійтеся вибачитися.

Чи не забуваєте Ви вибачитися, якщо дорікнули дитині в провині, яку вона не здійснювала? Або, почувши неприємні новини чи незграбне питання, Ви спочатку плеснули в дитину негативними емоціями, а потім перейшли до конструктивного діалогу? Загалом, «Вибач!» – це ДОРОСЛЕ слово, яке робить Вас більш близькою та безпечною людиною для ваших дітей.

Правило 7. Приймайте.

Ваша дитина може прийти до Вас абсолютно з несподіваною та іноді шокуючою новиною. Як поводити себе в цей момент? Якщо дитина обрушує на Вас дуже складну для прийняття новину, зробіть вдих, видих, порадійте за те, що дитина прийшла з цією інформацією саме до вас, а потім – за те, що вона жива та в цілому все благополучно, і після цього починайте СПОКІЙНО та ТЕРПЛЯЧЕ разом вирішувати всі питання. На щастя, в половині випадків все виявляється зовсім не так страшно, як здавалося.

Якщо зараз Ви думаєте, що для місії «безпечного дорослого» Ви занадто слабкі, згадайте: ваші діти ще слабші. І завдяки любові до вашої дитини Ви здатні стати найсильнішою людиною на світі. Почніть з малого: усвідомте правило №1, прийміть його для себе, а решта сформується.

Автор статті: практичний психолог лікарні Шайхет А.С.

Залишити відповідь

Пошук

+