Раціональне використання антибіотиків у сучасному світі! детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.

Раціональне використання антибіотиків у сучасному світі!

З 2010 року під егідою Міністерства охорони здоров’я України за підтримки Національної академії післядипломної освіти України проводяться щорічні цикли науково-практичних семінарів для лікарів різних спеціальностей.

28 квітня поточного року в форматі телемосту Київ – Запоріжжя – Дніпро – Кривий Ріг відбувся семінар на тему: «Раціональне використання антибіотиків у сучасному світі».

Метою даного семінару є підвищення професійного рівня лікарів різних  спеціальностей у рамках програми удосконалення фаху лікарів за участю провідних фахівців України. Участь в заході взяли також провідні фахівці КУ «Запорізька міська багатопрофільна дитяча лікарня № 5».

На семінарі учасників ознайомили зі стратегію боротьби з антибіотикорезистентністю в Україні. Ця тематика не є новою, але саме зараз розпочинається масштабна робота лікарів, для того щоб віднайти шляхи подолання того виклику, який сьогодні є для медичних працівників. Проблема стійкості збудників інфекцій до протимікробних препаратів набула у сучасному світі настільки важливого значення, що розглядається розвиненими країнами як загроза національній безпеці.

Ще у 2001 році Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) оприлюднила Глобальну стратегію із стримування стійкості до антимікробних препаратів, яка  спрямована на забезпечення гарантій ефективності таких життєво важливих препаратів як антибіотики не лише для нинішнього покоління людей, а й для наступних. Через 10 років – 2011 рік оголошено ВООЗ роком боротьби із антибіотикорезистентністю, гаслом якого стало «Якщо сьогодні не вжити заходів – завтра нічим буде лікувати» і основними заходами боротьби із антибіотикорезистентністю мікроорганізмів в світі визнано раціональне використання антибіотиків для уповільнення темпів зростання резистентності та впровадження інфекційного контролю для попередження поширення антибіотикостійких мікроорганізмів.

Учасники семінару мали можливість ознайомитися з досвідом розвинутих країн світу щодо вивчення стійкості мікроорганізмів до антибактеріальних препаратів. 

Крім того, на семінарі провідні медичні фахівці країни представили свої доповіді з таких напрямків, як: інфекційні ускладнення в акушерській, хірургічній, в тому числі, кардіохірургічної практиці, профілактика та лікування урологічних інфекційних захворювань, лікування пневмоній, бронхітів, раціональної антибіотикотерапії, застосування технології ступеневої терапії, бактеріальної стійкості до антибіотиків, мікробіологічної діагностики та інновації в області боротьби з антибіотикорезистентністю.

Підвищення кваліфікації медичного персоналу лікарні та впровадження нових сучасних технологій в практику лікування хворих дітей є пріоритетними в роботі КУ «Запорізька міська багатопрофільна дитяча лікарня №5»!

Автор статті: лікар-епідеміолог Кошель С.М.

Залишити відповідь

Пошук

+
Перейти до вмісту