Психологічна самопоміч в ізоляції детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.

Психологічна самопоміч в ізоляції

Психологічна самопоміч в ізоляції детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.Кожен з нас, в цей непростий час, думає: коли це все закінчиться? Коли буде як раніше? Зараз кожен з нас проживає стрес, пов’язаний з пандемією усього світу. Протягом життя кожен хоча б раз у житті перебував в стані тривоги, страху, розгубленості, паніки. У кожного є певний досвід, як впоратися з такими переживаннями. Однак, приватні стресові ситуації відрізняються від масової соціальної напруженості, від паніки мас, яку можна побачити в Китаї, Іспанії та інших країнах.

Коли ми знаходимося в стресовому стані, але при цьому нас оточують люди в стійкій позиції, ми несвідомо зчитуємо інформацію, що все в порядку / не все так жахливо. Інша ситуація, коли все суспільство перебуває в стресі і цей стрес пов’язаний з життям, своїм здоров’ям та близьких людей. Цей страх пронизує життя кожного, тому рівень тривоги в цілому зростає і вже складніше орієнтуватися на інших, і тоді необхідно спиратися на самого себе.

Чим собі допомогти?

  • Усвідомити і визнати свою тривогу. Тривога – природна функція, що попереджає про загрозу. Допомагає приймати рішення для свого захисту.
  • Проаналізуйте ситуацію, що залежить від Вас, а на що Ви ніяк не можете вплинути. Якими повинні бути Ваші дії, щоб максимально убезпечити себе, своє здоров’я? Дотримуйтеся цього плану.
  • Підтримуйте зв’язок з близькими та друзями. Створіть для себе коло підтримки з тих людей, яким Ви довіряєте, відчуваєте їх підтримку та любов. Гарний емоційний стан – це дуже важливо! Давно доведено вченими, що від позитивних почуттів наш імунітет стає сильнішим.
  • Сконцентруйтеся на собі. Перебуваючи вдома з інтернетом, відкриваються нові можливості, на даний момент є більше часу для справ, на які раніше у Вас не вистачало часу: саморозвиток, вивчення чогось нового, заняття спортом, читання, малювання, заняття своїм хобі, настільні ігри всією сім’єю і т.п.
  • Почніть спілкуватися зі своєю сім’єю, цікавтеся своєю дитиною/чоловіком/дружиною, що вони відчувають зараз. Якщо ваша дитина – підліток, у Вас є гарна можливість більше проводити часу з нею, спілкуватися, дізнатися її інтереси, страхи, чого вона хоче і т.п.

Якщо у Вас конфлікти в родині, які ще більше загострилися через тривале перебування на одній території, Ви можете звернутися до психологів відділення медичної допомоги підліткам та молоді «Клініки, дружньої до молоді» та отримати онлайн-консультацію. Контакти для зв’язку: (моб.) 068 084 60 06; (e-mail) [email protected]; (Facebook) zpkdm5.klinika; (Instagram) zpkdm5_klinika.

Автор статті: практичний психолог
відділення медичної допомоги підліткам та молоді «Клініка, дружня до молоді» Кірєєнкова А.Ю.

Залишити відповідь

Пошук

+