Правила безпечної поведінки в літню пору детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.

Правила безпечної поведінки в літню пору

Влітку ми всі мріємо про відпочинок, забуваючи про небезпеку. Літню пору часто називають сезоном травм. Кількість нещасних випадків і травмувань різко збільшується саме у цей час. Нагадаємо кілька правил безпечної поведінки, що допоможуть зберегти здоров’я, а подекуди й життя, вам та вашим близьким.

Під час перебування біля водойм батьки повинні знати, що діти можуть тонути і не видавати при цьому жодних звуків. Смерть від утоплення може настати навіть тоді, коли дитину залишають без нагляду на кілька хвилин і на досить незначній глибині. Якщо відпочиваєте компанією, обов’язково визначте дорослого, який буде наглядати за дітьми у воді. Ця людина не повинна відволікатися на жодні справи: розмову, гаджети тощо. Під час перебування у воді найбезпечніше триматися на відстані витягнутої руки від дитини та використовувати рятувальні жилети. Проведіть з дітьми роз’яснювальні бесіди про ризики необачної поведінки  під час купання.

А ще потрібно пам’ятати про сонячні та теплові удари, бо це одна з головних небезпек літнього сезону. Тривале або сильне перегрівання здатне привести до теплового удару або порушення функції серцевої діяльності.

Сонячний удар настає від дії прямих сонячних променів на непокриту голову. Ознаками теплового і сонячного удару є: млявість, нудота, запаморочення, головний біль, судоми, непритомність. 

До теплових і сонячних ударів найбільш схильні діти, підлітки, літні люди, а також люди, які знаходяться в стані алкогольного сп’яніння. У даної категорії осіб з різних причин гірше працює система терморегуляції організму – процеси, спрямовані на підтримку стабільної температури організму.

Як же пережити високі температури? Найпростіший спосіб – протирати вологою хустинкою чи серветкою місця пульсації: зап’ястки, внутрішні сторони ліктів, під колінами та за вухами. Такі дії  полегшать самопочуття.

Коли на вулиці більш ніж 25 градусів тепла, організм людини втрачає дуже багато рідини: за добу разом з потом та диханням її випаровується до літра. Це призводить до згущення крові і може викликати збій в роботі серцево-судинної системи. Тому пийте більше води, соків, морсів, кисломолочних продуктів та узвару – до 2-х літрів на добу, особливо це стосується дітей. В воду можна добавляти сік лимону. Намагайтесь уникати солодких газованих напоїв.

В одязі наддавайте перевагу світлим кольорам та натуральним тканинам, прикривайте голову капелюхами, ходіть по тіньовій стороні вулиці. Не можна працювати в найспекотніший період – з 12 до 16 години та виходити на прогулянку особливо з дітьми. Цей час не підходить і для засмаги, особливо дітям. Краще перечекати в затінку або у приміщенні.

Будьте обережні з кондиціонерами: довге перебування в дуже охолодженій кімнаті або під прямим холодним повітрям може стати причиною захворювань, наприклад, застуди або спазму судин. Вмикайте кондиціонер на 20-25 градусів.

Окрім того, слід переглянути свій раціон. Улітку можна відмовитись або зменшити вживання жирних страв, продуктів, що містять тваринні жири, велику кількість солі (чіпси, майонез, консерви, ковбаси, сири тощо). Їх слід замінити на трав’яні прянощі, рослинні жири, овочі, зелень та фрукти. Це набагато корисніше.

При перших симптомах перегрівання слід швидко відреагувати наданням допомоги:

  • перенести потерпілого в тінь або прохолодне приміщення;
  • ноги слід підняти, підклавши під зону щиколоток будь-які речі (наприклад, сумку);
  • звільнити від верхнього одягу (особливо, що здавлює шию і груди);
  • напоїти потерпілого великою кількістю прохолодної води (краще мінеральної);
  • змочити обличчя холодною водою;
  • викликати швидку допомогу.

Дослухайтесь до цих простих порад – і хай літо буде для вас сповнене приємними враженнями, а гарний відпочинок додасть вам міцного здоров’я!

Правила безпечної поведінки в літню пору детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.

Залишити відповідь

Пошук

+