Поради з профілактики сезонної алергії
Третина населення планети страждає від сезонної алергії. Ви можете гуляти далеко від місця, де росте алерген, однак пилок рослин настільки далеко поширюється, що уникнути його дуже важко.
Алергія – це реакція імунної системи на переважно нешкідливі речовини, алергени, що потрапляють до організму або контактують із ним.
Коли алергія виникає внаслідок реакції імунної системи на пилок рослин, це називається поліноз. Він спричиняє гострі запальні зміни в слизових оболонках, переважно дихальних шляхів та очей. Поліноз загострюється в період масового цвітіння.
Серед передумов розвитку алергій розрізняють, зокрема: генетичну схильність, хронічні бронхолегеневі хвороби, забруднення повітря, пасивне куріння, пліснява у приміщенні та наявність інших видів алергій.
Поліноз зазвичай проявляється по-різному, але серед симптомів полінозу виділяють:
- почервоніння очей та сльозотечу;
- нежить, чхання, свербіж та закладання носових ходів;
- задишку, труднощі при здійсненні видиху, прискорене дихання, сухий та виснажливий кашель тощо.
Симптоми алергії можуть бути схожі на симптоми ГРВІ чи застуди. Варто пам’ятати, що під час полінозу температура тіла не підвищується, чхання буває багаторазовим та частим, з’являється свербіж у вухах, носі, горлі та ротовій порожнині. Період алергії триває зазвичай довше, ніж застуда чи грип. Важливо! Якщо у вас з’явилися відповідні симптоми одразу звертайтеся до лікаря.
Якщо ви страждаєте від сезонних алергії, прості профілактичні заходи допоможуть вам легше переносити симптоми.
Профілактичні заходи щодо попередження проявів полінозу:
- зверніться до лікаря для діагностики типу алергії. Не займайтеся самолікуванням! Відповідні лікарські засоби може призначити лише спеціаліст;
- надягайте маску на вулиці. Вона захистить від частинок пилку, що виділяється під час цвітіння;
- обмежуйте прогулянки під час вітряної погоди;
- після прогулянки змінюйте одяг, на якому можуть залишатися частинки пилку;
- приймайте після вулиці душ – це допоможе змити пилок. Якщо маєте домашніх тварин, то купайте їх частіше, особливо після прогулянки;
- у вітряну погоду зачиняйте вікна в будинку;
- частіше робіть вологе прибирання вдома;
- на період цвітіння рекомендовано не сушити одяг на свіжому повітрі чи у дворі;
- уникайте будь-яких контактів з алергеном;
- не стійте поряд з курцем. Пасивне куріння сприяє виникненню алергії.
При проявах алергії не займайтеся самолікуванням, а обов’язково звертайтесь за медичною допомогою до фахівців. У місті Запоріжжя кваліфіковану допомогу дитячому населенню з алергічними захворювання надають фахівці денного стаціонару соматичного профілю (тел. (097) 133-42-75) та педіатричне відділення (тел. (061) 224-93-91) КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР за адресою: вул. Новгородська, 28А.