Поради батькам щодо виховання дітей з особливими потребами детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.

Поради батькам щодо виховання дітей з особливими потребами

Кожна дитина – особлива! Але все ж є діти, про яких говорять «особливі» не для того, щоб підкреслити якісь  здібності, а задля того, щоб відмітити ті особливі потреби, які відрізняють їх від інших дітей. Незалежно від стану здоров’я, наявності фізичного чи інтелектуального порушення, кожна дитина має право на освіту та гідна поважного та рівноправного ставлення до себе. Оскільки розвиток та виховання дитини з особливими потребами потребує спеціальних знань про захворювання, його наслідки, потенційні можливості дитини, важливим є співпраця у команді супроводу фахівців: лікарів, вчителів, психологів, логопедів та батьків!

 • Пам’ятайте, що дитина не винна в тому, що вона особлива. Особливості такої поведінки в кожному конкретному випадку зумовлені певними причинами: проблемами під час вагітності матері, ускладненням під час пологів, психосоціальними причинами (стиль виховання в сім’ї).
 • Усвідомте, що виховання та навчання дитини з особливими потребами – це довготривалий, складний процес, що потребує Вашого уміння, терпіння, знання.
 • Навчіться давати чіткі інструкції: вони повинні бути короткими, не більше 3-4 слів, або дитина просто «виключиться» і не почує Вас.
 • У взаєминах з дитиною не допускайте «вседозволеності», інакше дитина буде маніпулювати Вами. Чітко визначить і обговоріть з дитиною, що можна, а що не можна робити вдома, в дошкільному закладі або у школі.Поради батькам щодо виховання дітей з особливими потребами детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.
 • Хваліть дитину за її за успіхи і досягнення, щоб вона була більш впевненіша у собі. У  спілкуванні з дитиною із особливими потребами уникайте різких заперечень, тому що такі діти є імпульсивними і дуже чутливими, вони  відреагують на заборону протестом або вербальною агресією. В цьому випадку треба говорити з дитиною спокійно і стримано, бажано дати можливість вибору.
 • Разом з дитиною визначте систему заохочень і покарань за гарну і погану поведінку. Визначить систему правил поведінки дитини в групі дошкільного закладу, у школі та вдома. Просіть дитину вголос чітко промовляти ці правила.
 • Старанно, своєчасно виконуйте побажання і завдання педагогів. Не нехтуйте порадами педагогів щодо необхідності консультування та лікування у лікарів, фахівців.
 • Намагайтеся щоденно закріплювати завдання в ігровій формі. Допомагайте дитині, але не виконуйте завдання за неї.
 • Якщо дитина втомилася – дайте їй відпочинок, або займіть її іншою діяльністю.
 • Не вимагайте від дитини більше, ніж вона може.
 • Готуйте свою дитину до самостійного життя, розмовляйте з нею про майбутнє!

Автор статті: практичний психолог неврологічного відділення Вєсєлова Т.Ю.

Залишити відповідь

Пошук

+