Під час карантину важливо підтримувати фізичну активність детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.

Під час карантину важливо підтримувати фізичну активність

Пандемія вносить корективи в наше звичне життя. Через карантині заходи під час пандемії COVID-19 багато з нас в тому числі і діти змушені залишатися вдома й набагато більше часу проводити в сидячому положенні. Нерідко важко підтримувати нормальний рівень фізичної активності враховуючи, що зараз зима і ми рідше виходимо на прогулянки, а більше часу проводимо за гаджетами, телевізорами.

Однак, в умовах карантину підтримання фізичної форми є необхідним для профілактики порушень фізичного і психічного здоров’я. Зараз регулярна фізична активність важлива як ніколи, бо вона:

  • корисна не тільки для тіла, але і для розуму, адже допомагає контролювати вагу, зменшити ризик серцево-судинних захворювань, інсульту, діабету 2 типу та різних видів раку – захворювань, які часто підвищують сприйнятливість до COVID-19.
  • зміцнює скелетно-м’язові тканини, розвиває координацію й рівновагу та підвищує загальний тонус організму. Вправи на рівновагу дають змогу уникати падінь і травм.
  • корисна для психіки, оскільки знижує ризик депресії та зниження когнітивних можливостей, та покращує загальне самопочуття. А також може допомогти дотримуватися чіткого розпорядку дня і спілкуватися із сім’єю і друзями.

У ВООЗ є рекомендації щодо рівнів фізичної активності для різних вікових груп, аби підтримувати здоров’я й гарне самопочуття:

  • Під час карантину важливо підтримувати фізичну активність детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.всім дітям молодшого віку рекомендується не менше 180 хвилин на день займатися різними видами фізичної активності будь-якої інтенсивності. Дітям у віці 3–4 років варто не менше 60 хвилин зазначеного часу займатися фізичною активністю помірної і високої інтенсивності;
  • всі діти й підлітки у віці 5–17 років повинні щодня не менше 60 хвилин займатися фізичною активністю помірної і високої інтенсивності. А тричі на тиждень слід включати вправи на розвиток скелетно-м’язових тканин;
  • всі дорослі люди віком від 18 років повинні приділяти не менше 150 хвилин на тиждень фізичній активності середньої інтенсивності або не менше 75 хвилин на тиждень занять високої інтенсивності. Для додаткового зміцнення здоров’я дорослим рекомендується збільшити тривалість занять до 300 хвилин на тиждень.

Для підтримки і зміцнення скелетно-м’язової системи слід принамні двічі на тиждень виконувати силові вправи, які задіюють основні групи м’язів. Пам’ятайте: навіть коротка розминка з легким фізичним навантаженням, як-то ходіння або зарядка протягом 3–4 хвилин допоможе вам зняти м’язове напруження й поліпшити кровообіг і роботу мускулатури.

Оберіть вид фізичної активності, який до вподоби саме вам: біг, прогулянка на свіжому повітрі, танці тощо. Головне, щоб такі заняття приносили задоволення та були регулярними.

Шановні батьки! Задля фізичного і психічного здоров’я вашої дитини допоможіть їй залишатись фізично активною у цей особливий період самоізоляції, а також у подальшому житті. Виховуйте дітей прикладом свого власного життя.

Залишити відповідь

Пошук

+