Мозочкова стимуляція. Балансир Бельгау детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.

Мозочкова стимуляція. Балансир Бельгау

На початку 1960-х років Френк Більгоу під час роботи з дітьми, що погано вміють читати, виявив зв’язок між руховою активністю і змінами навичок читання. Саме це стало початком для розвитку концепції роботи з дітьми з порушеннями сенсорної інтеграції, які тягнуть за собою складності в навчанні.

Дані, отримані в ході практичних експериментів доктором Більгоу, знайшли своє відображення в багатьох інших теоріях про рух і розумовому розвитку дітей. Прикладами цього служать теорія рівневої організації  Н.А.Бренштейна , теорія СДЛ ВПФ А.Р. Лурія, принципи нейропсихології дитячого віку Л.С. Цвєткової, діяльний підхід А.Н. Леонтьєва та інші.

В лікарні активно використовує в своїй практиці з дітьми метод мозочкової стимуляції (комплекс вправ, спрямованих на розвиток ділянок мозку, що відповідають за формування мови, поведінку дитини) практичний психолог лікарні відділення фізичної та реабілітаційної медицини Весєлова Т.Ю. У результаті проходження курсу занять з мозочкової стимуляції у дітей покращується мовлення, сенсорне сприйняття, увага, пам’ять, мислення, концентрація, постава, дрібна та крупна моторика, поведінка. Для кожної дитини складається індивідуальна програма занять ,при цьому береться до уваги вік дитини та її особливості у розвитку.

Яким дітям необхідні заняття з мозочкової стимуляції?

Метод мозочкової стимуляції рекомендований при таких проблемах:

 • мовленнєві порушення (ЗМР, заїкання, дизартрія, ЗНМ, алалія);
 • проблеми при читанні або письмі (дислексія, диспраксія);
 • неуважність, відволікання, слабка концентрація уваги;Мозочкова стимуляція. Балансир Бельгау детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.
 • швидка стомлюваність або ж навпаки – збуджуваність;
 • зниження пам’яті, уваги, сприймання інформації;
 • гіперактивність та синдром дефіциту уваги;
 • розлади аутичного спектру;
 • часті зміни настрою, імпульсивність;
 • поведінкові розлади;
 • затримка психічного розвитку;
 • синдром Аспергера;
 • розлад сенсорної обробки інформації;
 • порушення ходи, постави, моторики;
 • порушення роботи вестибулярного апарату та координації рухів;
 • проблеми у навчанні.

Як проходять заняття?

Основною частиною заняття є вправи на дошці Більгоу – балансирі, яка має спеціальну розмітку, а кут нахилу платформи можливо відрегулювати рокерами, за допомогою яких змінюється рівень важкості виконання вправ. Дитина, стоячи на дошці, витримуючи рівновагу, виконує різні ігрові завдання з психологом, починаючи від простих, вдосконалює їх виконання та поступово переходить до складніших. Вправи на дошці балансирі доповнюються іграми з сенсорними мішечками, м’ячом маятником закріпленим на спеціальній резинці, який треба відбивати кольоровою рейкою, стійкою з мішенями та дошкою з цифрами для відбивання м’ячиком. Оптимальна періодичність таких нейрокорекційних занять 3 рази у неділю по 45-50 хвилин.

Мозочкова стимуляція. Балансир Бельгау детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.

Пошук

+
Перейти до вмісту