Міжнародний день дітей, хворих на рак детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.

Міжнародний день дітей, хворих на рак

Міжнародний день дітей, хворих на рак відзначається щорічно 15 лютого під патронатом Міжнародного товариства дитячих онкологів. Мета та завдання цього дня звернути увагу суспільства на проблеми онкохворих дітей та покращити інформування батьків з питань дитячої онкології, а саме: ранні ознаки раку у дітей,  заходи що дозволять зберегти здоров’я дитини.

Україна займає 5 місце в Європі за показниками смертності дітей від злоякісних новоутворень. Найбільш поширеними онкологічними захворюваннями серед українських дітей є лейкемія (рак крові), злоякісні новоутворення головного мозку та інших відділів нервової системи, лімфоми.

Онкологічна патологія у дітей має суттєві відмінності від такої у дорослих і значно легше піддається лікуванню при ранньому виявленні. Не слід забувати, що рак у дорослої людини здебільшого є наслідком її способу життя, харчування, умов праці тощо. Дитячі ж пухлини найчастіше уроджені, їх закладення у плода відбувається ще в утробі матері, тому виникнення пухлини у дитини зумовлюється станом здоров’я її батьків перед зачаттям, їх шкідливими звичками,  харчуванням, умовами життя і праці.

Онкологічну хворобу дитини виявити складно, тому батьки повинні бути уважними до змін, що виникають у дитини. Це – незначне схуднення, незвична блідість, погіршення апетиту, постійне незначне підвищення температури. Може бути і видима пухлина, випадково виявлена при одяганні дитини чи купанні. Важливий фактор, який супроводжує будь-яку хворобу дитини, це зміна її поведінки: життєрадісна дитина стає роздратованою, швидко втомлюється. Провідна роль виявлення дітей з онкологічними захворюваннями належить сімейним лікарям, педіатрам, які забезпечать у максимально стислий період ретельне клінічне обстеження дитини за участю онколога.

Будь-якої профілактики онкологічних хвороб у світі немає, тому на першому плані має бути турбота про здоров’я майбутніх батьків та дітей.

Дитині необхідне здорове збалансоване харчування, повноцінний сон, зведене до мінімуму спілкування з комп’ютером та мобільним телефоном, регулярні прогулянки на свіжому повітрі та профілактичні огляди у лікаря з обов’язковим лабораторним обстеженням.

Шановні батьки! Уважно стежте за здоров’ям своїх дітей.

Залишити відповідь

Пошук

+