Коли робити щеплення від дифтерії, правця та кашлюка детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.

Коли робити щеплення від дифтерії, правця та кашлюка

Дифтерія та кашлюк – це гострі інфекційні захворювання. Кашлюк проявляється у тривалих нападах сильного кашлю, і є особливо небезпечним для життя немовлят через важкий перебіг із частими зупинками дихання та ускладненнями. Дифтерія загрожує життю як дітей, так і дорослих. Її найбільш відомою ознакою є плівка у горлі, яка у важких випадках перекриває дихання. Але небезпечними є й ускладнення дифтерії. Правець не передається від людини до людини – лише через потрапляння бруду у рани чи через укуси тварин. Але це не означає, що він безпечніший. Правець вражає нервову систему і проявляється сильними судомами, а смертність від нього сягає 70%. Набути захисту від цих інфекційних хвороб допомагає вакцинація.

Вакцинацію проти дифтерії, кашлюка та правця розпочинають у ранньому дитячому віці, згідно з Національним календарем профілактичних щеплень. Перше щеплення робиться дитині у 2 місяці. Друге – у 4 місяці. Третє – у 6 місяців. Четверте – у 18 місяців.

Щеплення у ранньому віці роблять полівалентною вакциною АКДП. До її складу входять дифтерійний та правцевий анатоксини, а також кашлюковий компонент.

Діти від 6 років і дорослі також мають отримувати регулярні щеплення від дифтерії й правця. Зазвичай вони виконуються комбінованими вакцинами з дифтерійно-правцевим анатоксином: АДП (шестирічним дітям) та АДП-М (зі зниженим вмістом анатоксину – підліткам і дорослим). Іноді може використовуватись вакцина АаКДП.

АКДП з цільноклітинним та ацелюлярним кашлюковим компонентом та АДП використовується для щеплення виключно дітей до 6 років 11 місяців 29 днів.

Якщо дитина пропустила щеплення за календарем, не потрібно починати вакцинацію з самого початку. Просто складіть у свого педіатра чи сімейного лікаря, якого обрали для дитини. графік введення тих доз, яких не вистачає.

Першу планову ревакцинацію дорослих, які раніше отримали щеплення, проводять у віці 26 років. Подальша планова ревакцинація відбувається кожні 10 років.

Якщо дорослі не були щеплені або не мають інформації з цього питання, то вакцинуватись необхідно триразово. Між першою та другою дозою інтервал має становити 4 тижня. Між другою та третьою дозами – 6 місяців. Наступне щеплення – ревакцинація, проводиться наступні кожні 10 років, але не раніше ніж один рік від третьої дози.

Сформувати графік вакцинації допоможе педіатр, терапевт або сімейний лікар, з яким пацієнт уклав декларацію. Своєму лікареві ви також можете поставити будь-які запитання щодо вакцинації, переконатись, що не маєте протипоказань для проведення щеплення.

Нагадуємо, в Україні щеплення за Національним календарем профілактичних щеплень безоплатні для пацієнта. У Календар входять вакцини проти 10 інфекційних захворювань: туберкульозу, поліомієліту, дифтерії, правця, кашлюку, кору, паротиту, краснухи, вірусного гепатиту В, гемофільної інфекції.

Залишити відповідь

Пошук

+