Гриби - не їжа для дітей детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.

Гриби – не їжа для дітей

В цьому році на Чернігівщині в дитячій обласній лікарні внаслідок отруєння грибами померли 2 дитини: 5-річна дівчинка (30.04) та 7-місячний хлопчик (02.05). Ще двоє дітей цієї родини також потрапили до реанімації з отруєнням. Зле двом братикам і двом сестричкам стало після супу з першими весняними грибами, що дорослі назбирали в лісі поруч із домом. Симптоми отруєння – кволість та блювання – спершу проявилися в немовляти. Потім уночі почало судомити і його сестричку. А ще двом дітям стало зле на ранок.

Лікарі вкотре попереджають, що гриби – не їжа для дітей. Гриби дуже важкі на шлунок, це по-перше, по-друге, багато ж грибів дійсно умовно їстівних і їх треба добре знати, щоб правильно збирати, обробляти і правильно готувати.

До складу грибів входить хітин, який представляє собою стійку речовину, що не засвоюється навіть дорослим організмом, не кажучи вже про дитячий. Травна система дитини до 7-річного віку ще формується, тому таку важку речовину адекватно сприйняти не може. До того ж, саме хітин не дає організму засвоювати інші поживні речовини, які є у грибах. У результаті користі від вживання грибів для дитини жодної, зате стрес для травної системи – забезпечено. Гриби – це своєрідна природна губка, яка вбирає багато шкідливих речовин з навколишнього середовища. Отож гриби, зібрані в лісі чи навіть вирощені у спеціально відведених місцях – не найкраща їжа для дитини. На думку лікарів, до 2-х років дітям не можна їсти гриби в жодному разі. Проте деякі педіатри все ж дотримуються думки, що навіть у 7 років дитячий організм ще не здатен адекватно сприйняти хітин, тому краще почекати до 10-12 років, коли цей продукт принесе користь, а не шкоду дитині. Гриби вважаються «важкою» їжею. Вживання грибів також не рекомендоване вагітним, жінкам, які годують грудьми та людям похилого віку.

Нагадуємо вам що, ознаки отруєння грибами можуть проявитися як через 30 хвилин після споживання, так і протягом декількох днів.

Основнимі симптоми отруєння наступні:Гриби - не їжа для дітей детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.

 • нудота, блювота;
 • різкий біль в животі;
 • діарея;
 • запаморочення;
 • підвищення температури тіла;
 • зниження пульсу;
 • задуха;
 • судоми;
 • відтік крові від кінцівок (холодні руки та ноги);
 • поява галюцинацій та марення.

За наявності будьякого з наведених симптомів, негайно викликайте лікаря!

Перша допомога при отруєнні грибами:

 • промийте шлунок простою водою;
 • пийте багато рідини (вода, підсолена вода або прохолодний чай). Це допоможе вивести токсини;
 • прийміть сорбенти;
 • терміново телефонуйте до «швидкої»: загальний номер «103».

Не займайтеся самолікуванням, це може нашкодити вам!

Гриби - не їжа для дітей детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.

Пошук

+