5 травня – Всесвітній день гігієни рук детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.

5 травня – Всесвітній день гігієни рук

Сьогодні Всесвітній день гігієни рук. Ми нагадуємо про чисті руки не тому, що вважаємо, що про це ніхто не знає. Ми нагадуємо, бо часто забуваємо про прості речі, які справді важливі для здоров’я.

Ми часто торкаємося своїх очей, носа і рота, не усвідомлюючи цього. Таким шляхом патогенні організми з брудних рук можуть потрапити в організм, викликаючи різні хвороби. До прикладу, через брудні руки передаються кишкові вірусні інфекції, грип.

Мікроби з брудних рук можуть потрапити в їжу і напої, поки ми готуємо або споживаємо їх.

Мікроби з немитих рук можна перенести на інші предмети – поверхні меблів, поручні, стільниці або іграшки, а потім перенести на руки іншої людини. Найбруднішими предметами, яких щодня торкається майже кожна людина є телефони, письмові столи, клавіатура та мишка комп’ютера, кнопки ліфта, вимикачі світла, дверні ручки.

Якщо торкатися брудними руками обличчя – можуть виникнути проблеми зі шкірою.

Шляхів розповсюдження патогенів і мікробів є безліч. Найбільш універсальний та безпечний спосіб вберегтися від них – ретельно мити руки водою з милом. Миття рук просто водою без мила та витирання недостатньо ефективне. Мило та його пінка допомагають змити бруд та мікроби.

Завдяки чистим рукам ми можемо нейтралізувати збудників холери, вірусної пневмонії, грипу, COVID-19, гострих респіраторних захворювань та інших.

Не забувайте мити руки обов’язково:

  • після повернення з вулиці додому;
  • до, під час і після приготування їжі;
  • до і після догляду за хворим;
  • після кашляння, чхання, видування носа;
  • після відвідування туалету;
  • після контакту з тваринами.

Не можна не помітити, що така проста гігієнічна процедура, як миття рук  здатна попередити не тільки зараження організму шкідливими вірусами та інфекціями, але і зробити життя людини більш комфортним, приємним і безпечним.

Тому якомога частіше і ретельніше мийте руки теплою водою з милом, при відсутності умов обробляйте їх антисептиком із вмістом спирту не менше 60%. Будьте прикладом для своїх дітей  та бережіть здоров’я!

Пошук

+