Грудне молоко - найкращий продукт харчування для немовляти детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.

Грудне молоко – найкращий продукт харчування для немовляти

Грудне вигодовування особливо в умовах війни є одним із найкращих способів, яким мама може турбуватися про свого малюка. Грудне вигодовування – це найнадійніший, найбезпечніший та найдоступніший спосіб годування немовляти. Воно дарує не тільки їжу, захист від інфекційних хвороб, але й емоційне заспокоєння, яке зараз дуже важливе як для мами так і для дитини.

Грудне молоко містить усі поживні речовини, що необхідні для розвитку та росту дитини протягом перших місяців життя, а з 6 до 12 місяців задовольняє щонайменше половину потреб дитини в поживних речовинах і протягом другого року життя – покриває третину цих потреб.

Для новонароджених жіноче молоко є унікальним натуральним продуктом харчування. Воно містить величезну кількість речовин, які неможливо синтезувати штучно. Ранній початок грудного вигодовування – протягом години після народження дитини – забезпечує високий рівень захисту немовляти від інфекційних захворювань, зокрема – від кишково-шлункових інфекцій. Грудне вигодовування значно знижує ризик смерті внаслідок діареї, пневмонії та інших інфекційних захворювань, а у разі хвороби діти швидше одужують. Грудне вигодовування сприяє сенсорному та пізнавальному розвитку немовляти, а також закладає основу для подальшого інтелектуального розвитку.

Рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров’я щодо грудного вигодовування:

  • забезпечити контакт «шкіра до шкіри» та прикладати дитину до грудей матері якнайшвидше після народження немовляти;
  • якнайшвидше почати грудне вигодовування, найкраще – протягом першої години життя дитини;
  • забезпечити перебування матері та новонародженої дитини в одній палаті 24 години на добу, щоб матір змогла годувати дитину на вимогу (тобто так часто, як хоче дитина, вдень і вночі). Часте прикладання дитини до грудей, стимулює вироблення необхідної кількості грудного молока;
  • забезпечити виключно грудне вигодовування протягом перших шести місяців з народження – немовлятам не слід давати жодних інших продуктів харчування, навіть воду;
  • не використовувати жодних сумішей, пляшечок, сосок чи пустушок, якщо можливе виключно грудне вигодовування;
  • поступово вводити прикорм, починаючи з шести місяців, але продовжувати грудне вигодовування до досягнення дитиною віку двох років і старше.

Пам’ятайте, що грудне вигодовування – найкраща їжа для дитини, це захист з перших хвилин її життя та запорука міцного здоров’я.

Пошук

+