COVID-19 не зник з нашого життя детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.

COVID-19 не зник з нашого життя

Ігнорування факту, що COVID-19 все ще серед нас, може спричинити зростання випадків інфікування коронавірусом SARS-CoV-2. Додамо сюди менш активне дотримання протиепідемічних заходів, активну міграцію населення і поширення нових хвиль COVID-19 у світі – і прийдешній епідсезон 2022–2023 має всі шанси стати більш інтенсивним, ніж попередній. Важливим рішенням задля захисту від важкого перебігу хвороби є вакцинація. Зокрема, важливо це зробити зараз, коли під час війни люди часто змушені компактно проживати, а доступ до медичного забезпечення може бути обмежений.

На територіях, де немає воєнних дій, робота пунктів щеплень продовжується. На даний час щеплення припинені тільки на деяких територіях області, де є небезпечна військова обстановка. Протягом попереднього тижня в області проводились щеплення в 42 пунктах щеплення, в т.ч. 17 на окупованих територіях.

На підконтрольних Україні територіях використовуються вакцини Короновак, Пфайзер, Янссен, на окупованих – Короновак. На даний час в достатній кількості є вакцина Короновак у всіх закладах та залишки вакцини Янсен в деяких закладах міста Запоріжжя. Вакцина Пфайзер надійде на початку наступного тижня. Пам’ятайте, вакцинація рятує життя! Враховуючи сезонність захворювання саме час про це згадати.

Важливим аспектом профілактики та розповсюдження будь-яких респіраторних захворювань є дотримання дистанції, етикету кашлю та гігієни рук.

А ще, за появи симптомів ГРВІ, лікарі радять самоізолюватися та безоплатно зробити тестування на COVID-19, направлення  можна отримати у свого сімейного лікаря. Для внутрішньо переміщених людей: зверніться до найближчого медичного закладу та отримайте направлення на безоплатне тестування або швидкий тест.

Важливо: самоізоляцію можна завершувати за умови відсутності симптомів через 5 днів з дати їх виникнення або з дати позитивного результату тестування. Якщо ж відчуваєте погіршення стану і потрібна невідкладна допомога  викликайте «швидку».

Бережіть здоров’я! Дотримуйтесь заходів захисту та профілактики.

Пошук

+