Чому виникають вади слуху та як зберегти свій слух детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.

Чому виникають вади слуху та як зберегти свій слух

25 вересня традиційно відзначається Міжнародний день глухих, мова йде про людей які чують мало або не чують взагалі.

Відповідно до статистичних даних порушеннями слуху страждає кожна дев’ята людина. В Україні близько 40 тис. людей з інвалідністю по слуху. Найважчою формою втрати слуху є глухота.

Сьогодні ми поговоримо про причини розвитку глухоти та вад слуху і як зберегти свій слух.

Потрібно знати, що вади слуху можуть розвиватися внаслідок деяких генетичних факторів, ускладнень під час пологів, а також в результаті інфекційних хвороб, хронічних вушних інфекцій, травм вуха та голови, прийому певних лікарських засобів, впливу надмірного шуму та в процесі старіння.

Майже третина усіх випадків погіршення слуху у дітей (31%) викликані інфекційними захворюваннями – свинкою, кором, краснухою тощо. Цих інфекцій можна уникнути, зробивши щеплення.

Проблеми зі слухом можуть бути набутими,  вродженими, а ще виникати через ускладнення під час пологів або вагітності. У малюка можуть виникнути проблеми зі слухом, якщо жінка під час вагітності хворіла на краснуху та інші інфекційні захворювання. Часто причиною втрати слуху у дітей є ускладнення при пологах: асфіксія при народженні, низька маса тіла дитини, ранні або передчасні пологи, неонатальна жовтяниця. Діагностика вад слуху у новонароджених дітей, які належать до групи високого ризику, дозволяє в разі необхідності призначити своєчасно належне лікування. 

Батькам в процесі догляду за дитиною потрібно уважно стежити за тим, як їх малюки реагують на різні звуки. В перші місяці життя дитини помітити порушення слуху  важко, однак існують певні ознаки, на які слід звертати увагу. Ознаки порушення слуху у дітей віком до 6 місяців: малюк не реагує на звуки та музику, не дивиться в напрямку джерела звуку, не впізнає ваш голос та не реагує на нього, не цікавиться звуковими іграшками, не видає різні звуки, коли вона весела або, навпаки, засмучена.

Заходи, які допоможуть зберегти слух:

  • вакцинація дітей згідно з календарем профілактичних щеплень (зокрема – щеплення від кору, менінгіту, краснухи та свинки);
  • дотримання правил гігієни;
  • уникнення травм вуха та голови;
  • лікування інфекційних захворювань;
  • рання діагностика вад слуху у новонароджених дітей, які належать до групи високого ризику;
  • зменшення негативного впливу гучних звуків та шуму;
  • застосування лікарських засобів тільки за призначенням лікаря;
  • вчасне лікування середнього отиту у дітей.

Пам’ятайте! Своєчасне звернення до фахівців за медичною допомогою – це шанс на повноцінний розвиток дитини та якісне життя. Будьте здорові, бережіть себе та своїх близьких!

Пошук

+
Перейти до вмісту