Чим небезпечна пневмонія детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.

Чим небезпечна пневмонія

На сьогоднішній день пневмонія вважається  головною причиною дитячої смертності у всьому світі: щороку ця хвороба забирає життя близько 1,4 мільйони дітей віком до 5 років. Пневмонія є причиною близько 15% смертей дітей до 5 років – щохвилини від запалення легень помирає 2 малюки у світі.

Чим небезпечна пневмонія детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.Пневмонія – це гостре інфекційне запалення легень, яке локалізується у повітряних міхурцях, що мають назву альвеоли. У здорової людини альвеоли наповнені повітрям і нормально функціонують під час дихання, а у хворого на пневмонію – накопичують слиз та рідину, які викликають біль та обмежують надходження кисню.

Найчастіше збудниками інфекційної пневмонії є бактерії, віруси, грибки та деякі найпростіші мікроорганізми.

Симптоми захворювання

Найчастіше проявляються наступні симптоми пневмонії: кашель, ускладнене дихання, підвищена температура тіла, втягнення грудної клітки (у здорової людини грудна клітки розширюється при вдиханні), свист та хрипи під час дихання.

Іноді при пневмонії грудним дітям важко ковтати їжу або пити, у них може знижуватись температура тіла, з’являтись судоми.

Лікувати пневмонію самостійно вкрай небезпечно. Лише фахівець враховуючи результати необхідних обстежень може поставити діагноз і призначити відповідне лікування.

Профілактичні заходи

Найбільш ефективним методом профілактики пневмонії визнано планову вакцинацію проти Hib-інфекції, пневмококової інфекції, кору та кашлюку.

Профілактика пневмонії у дітей та дорослих передбачає і зміцнення імунітету. Передусім, подбайте, щоб харчування було збалансованим. Особливо важливо це для новонароджених: грудне вигодовування протягом перших 6 місяців життя укріпить імунітет малюка. Дбайте про чистоту в домі, провітрюйте приміщення.

Якщо Вас непокоїть здоров’я дитини не зволікайте та вчасно звертайтеся за медичною допомогою до фахівців. Відтерміновувати час і намагатися самостійно впоратися з проблемою не варто – втрачені хвилини і години можуть призвести до сумних наслідків.

Бережіть себе та своїх дітей!

Пошук

+