Будь вільний – не кури! детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.

Будь вільний – не кури!

31 травня відзначають Всесвітній день без тютюну. Мета заходу – донести до людей, яку небезпеку і шкоду несе куріння для власного здоров’я кожного і суспільства в цілому. У цей день курців закликають відмовитися від згубної сигарети хоча б на один день.

Щорічно в світі від наслідків паління тютюну вмирають 7 мільйонів осіб, у мільйонів людей розвиваються серйозні хвороби, від шкідливої звички людей страждає і екологія. Тютюновий дим містить більше семи тисяч токсичних речовин, включаючи канцерогени, а також парникові гази. Тисячі тон цих речовин потрапляють в атмосферу, грунт і воду: сигаретні недопалки – найпоширеніший вид відходів.

Актуальність теми  тютюнопаління зумовлена тим, що за останні роки в Україні зростає частка курців серед  дітей. Більше половини з них свою першу цигарку викурили у віці до 12 років. У свою чергу доведено, що ранній початок вживання тютюну є передвісником появи проблем пов’язаних з наркотиками та алкоголем. Тютюн є легальним наркотиком, який дуже швидко розповсюджений, викликає звикання  та руйнує психічне і фізичне здоров’я людини.

Кинути палити – важке рішення, яке вимагає терпіння, постійності та щоденних зусиль. І якщо Вам потрібна кваліфікована допомога звертайтеся до  фахівців.

Психологи вважають, що перший крок на цьому шляху – визнати наявність проблеми, усвідомити те, що у вас є залежність і те, що вам потрібно її  позбутися. Починаючи з цього моменту все залежить від ваших зусиль та терпіння. Тож зробіть вибір на користь здоров’я.

Будь вільний – не кури! детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.Поради психолога, які допоможуть позбутися шкідливої звички – палити.

Порада №1. Запишіть ваші цілі на аркуші паперу: «Я хочу кинути курити та зроблю це». Крім того, напишіть  мотиви відмови та переваги, які ви отримаєте натомість. Залиште  на видному місці, щоб перечитувати в найважчі моменти, коли у вас виникне бажання потягнутися за сигаретою.

Порада №2. Позбавтеся від усього, що пов’язано з тютюном. Скажіть «допобачення» всьому, що з цим пов’язано – запальничкам, сигаретним пачкам, попільничкам, трубкам тощо. Ви почали нове життя!

Порада №3. На початку, в перші дні, ви можете відчувати гостру потребу в курінні. Не хвилюйтеся, це нормально і через це проходить більшість курців. Важливо не ховати свої почуття та емоції, якщо вам хочеться поплакати, зробіть це! Відвідуйте  місця, де куріння заборонено, займіться спортом, пийте багато води, висипайтеся, уникайте кави та алкоголю, які можуть спонукати вас взятися за сигарету.

Порада №4. Уникайте ситуацій, які провокують вас закурити. Існують певні ситуації або обставини, які спонукають вас закурити більше, ніж інші. Наприклад, зустрічі в кафе, де дозволено курити, перекури на роботі чи навчанні, тощо.

Порада №5. Необхідність відчувати сигарету в роті… Як позбутися від неї? Багато курців говорять, що їх заспокоює саме відчуття сигарети в руках або в роті. Не панікуйте! Спробуйте повертіти у руці ручку або олівець,  використовуйте, наприклад, льодяники або жуйку без цукру. 

Порада №6. Що робити, якщо дуже хочеться курити? Перш за все, ви повинні знати, що почуття гніву, тривоги, роздратованості, розчарування – нормальні та минучі, іншими словами, це всього лише емоції, які з часом проходять.

ПАМ’ЯТАЙТЕ! У ситуаціях, які виходять з-під контролю, вашим союзником може стати жувальна гумка. Також корисно освоїти техніки релаксації, щоб навчитися заспокоюватися в стресових ситуаціях. Вийдіть на пробіжку в парк, прийміть душ, поговоріть з людиною, яка може допомогти вам заспокоїтися. Будьте тверді в своїх рішеннях.

Порада №7. Якщо ваш мозок буде чимось зайнятий, потреба курити буде знижуватися. Будь-який вид діяльності допоможе уникнути негативних думок. Настане момент, коли ви згадаєте: «Куріння? Що це було?”

Порада №8. ПАМ’ЯТАЙТЕ про те, що відмова від куріння – це важке рішення. Оцініть свої зусилля, які ви витрачаєте на те, щоб позбутися від цієї шкідливої ​​звички, і не карайте себе занадто суворо якщо зірвалися. Зробіть висновки та продовжуйте йти далі!

Порада №9. Ви все робите правильно. Ніхто не говорив, що буде просто, як раз навпаки. Можливо, вам важко, але ви  робите все правильно і заслуговуєте на винагороду. Дозвольте собі маленькі подарунки, або візьміть вихідний та присвятіть його повністю собі.

Порада №10. Якщо ж ви самостійно не можете відмовитися від куріння зверніться за допомогою до фахівців, які медикаментозно допоможуть  полегшити фізичний та психічний стан та нададуть психотерапевтичну підтримку.

Пам’ятайте, безліч людей знаходяться в такій же ситуації і змогли досягти своєї мети. Ви та ваші близькі будуть пишатися вами, коли ви  кините палити. Зробіть вибір на користь здоров’я.

Залишити відповідь

Пошук

+