Безпечна кров рятує життя детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.

Безпечна кров рятує життя

Щорічно 14 червня країни світу відзначають Всесвітній день донора крові, цього року проходить під девізом «Безпечна кров рятує життя». Метою заходу є розширювати обізнаність громадськості щодо необхідності регулярного донорства крові протягом усього року з тим, щоб підтримувати достатні запаси крові для всіх пацієнтів, які потребують переливання.

Щомиті в усьому світі у людей будь-якого віку і походження виникає потреба в переливанні крові за життєвими показаннями. Донорської крові постійно не вистачає. З донорської крові виготовляються препарати, які так само життєво важливі при лікуванні (кріопреципітат для хворих на гемофілію; альбумін; імуноглобуліни та ін.). За даними ВООЗ, в Україні на одного жителя потрібно 12-15 мл крові, а у нас є 8-8,5 мл.

Щоб підтримувати достатні запаси крові для всіх пацієнтів, які потребують переливання, у м. Запоріжжя функціонують відділення трансфузіології в КНП «Міська лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги» Запорізької міської ради та в КНП «Міська лікарня №9» Запорізької міської ради, де можна здати кров.

Стати донором може будь-яка здорова особа у віці від 18 до 60 років і вагою не менше 50 кілограмів. Регулярна здача крові йде на користь і самій людині – запускається процес оновлення організму, стимулюється імунітет. Донору проводиться безкоштовне обстеження, після здачі крові передбачено звільнення від роботи або навчання на 2 дні. За один забір беруть у середньому 450 мл – це 6-8% від загальної маси тіла дорослої людини.

Правила підготовки до донорства: за три дні до донації відмовитися від прийому анальгетиків і аспірину, а також ліків, що містять їх (ці речовини погіршують згортання крові); обмежити вживання жирної, смаженої та молочної їжі напередодні та в день здачі крові; не приходити здавати кров, якщо людина нездужає; необхідно виспатися і з’їсти легкий сніданок (солодкий чай, дієтичне печиво, каша на воді); не вживати алкоголь за 48 годин до донації; не палити за 2 години до процедури.

Під час здачі крові необхідно відверто відповідати на запитання і не приховувати інформацію про вживання ліків, алкоголю, наркотичних речовин і перенесені захворювання; повідомляти медичний персонал про можливі ускладнення під час здавання крові, погіршення стану. 

Після здачі крові треба відпочити протягом 10 хвилин; з’їсти легку їжу та випити солодкий чай; протягом 2-3 годин не піднімати нічого важкого рукою, з якої брали кров; уникати інтенсивних фізичних навантажень протягом наступних 12 годин; не вживати алкогольні напої раніше ніж через 8 годин; намагатися часто та регулярно харчуватися протягом двох діб; вживати підвищену кількість рідини протягом двох діб; приходити ще раз здати кров через відновний термін: не раніше 60 днів (чоловікам рекомендовано здавати кров не частіше 5 разів на рік, жінкам – не частіше 4 разів на рік).

Пам’ятайте: ваша кров може врятувати не тільки чиєсь здоров’я, а й життя: один донор рятує три життя. Поділіться життям – здайте кров, подаруйте людям надію на порятунок, бо життя людини-найвище благо на землі, а його порятунок – найвища честь для тих, хто долучаються до цього. 

Залишити відповідь

Пошук

+