Ацетон у дітей - причини, симптоми, лікування. Що потрібно знати батькам детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.

Ацетон у дітей – причини, симптоми, лікування. Що потрібно знати батькам

Ще годину тому ваша дитина гралася і сяяла здоров’ям, а зараз миттєво стала млявою, жаліється на біль в животі чи несподівано почала блювати? Майже зі 100% вірогідністю у неї розвинувся ацетономічний синдром. І якщо ви хочете швидко впоратись із проблемою, то потрібно діяти миттєво, відставивши в сторону всій страх чи паніку. Наголошуємо, якщо такий стан трапився вперше або є сильний біль у животі, то дитину треба негайно показати лікарю, щоб виключити хірургічну патологію.

Чому розвивається ацетономічний синдром

Ацетономічний синдром розвивається тоді, коли організму критично бракує енергії. Забігаючи наперед, одразу наголосимо: ацетон не є проблемою ЖКТ, це проблема голоду, нестачі вуглеводів.

Кетонові тіла є продуктом патологічного обміну речовин у процес синтезу глюкози, що є основним джерелом енергії для людського організму. Вона утворюється при розщепленні легких вуглеводів, що надходять до нас із їжею. Без енергії існування неможливе, і якщо з якихось причин рівень глюкози крові знижується, наш організм починає розщеплювати власні жири й білки для одержання глюкози, при цьому утворюються токсичні кетонові тіла.

Коли швидкість утвору кетонів перевищує час їх утилізації й виведення, вони починають дратувати слизові оболонки травного тракту – виникає блювота. Із блювотними масами, сечею й через подих дитина втрачає дуже багато рідини. Одночасно прогресують обмінні порушення, реакція крові зрушується в кислу сторону – розбудовується метаболический ацидоз. Без адекватного лікування наступає циклічне блювання, в надтяжких випадках розвивається кома, і дитина може загинути від зневоднювання або серцево-судинної чи ниркової недостатності.

Причини підвищення ацетону

Якщо узагальнити, то можна виділити три основні причини, що провокують виникнення ацетономічного синдрому:

1. Зниження рівня глюкози в крові – брак легких вуглеводів, великі проміжки між прийомами їжі; підвищені витрати енергії в наслідок емоційних, фізичних перенавантажень, травм, гострих захворювань.

2. Надлишок білків та жирів в раціоні – частенько після свят, надмірного споживання тортів та тістечок, гостювання у бабусі і трапляється така прикрість, яку помилково відносять до отруєння і садять дитину на дієту, що стає прямим шляхом до стаціонару.

3. Цукровий діабет – ця причина є винятковою, зазвичай в ранньому віці ця хвороба діагностується, і завжди має бути під контролем лікаря.

Отже спровокувати ацетонАцетон у дітей - причини, симптоми, лікування. Що потрібно знати батькам детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим. можуть:

  • погрішність у дієті;
  • нервовий стрес, біль, переляк, сильні позитивні емоції;
  • висока температура, віруси, бактеріальні інфекції;
  • фізична перенапруга;
  • тривале перебування на сонці.

Симптоми підвищення ацетону у дітей:

  • відсутність апетиту, відмова від їжі, нудота, блювання;Ацетон у дітей - причини, симптоми, лікування. Що потрібно знати батькам детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.
  • спастичний біль в животі;
  • млявість, сонливість;
  • зниження частоти та кількості сечі та інші ознаки зневоднення, що зазвичай розвиваються внаслідок багатократного блювання – блідість при рум’яних щоках, сухість слизових оболонок.
  • поява у сечі кетонових тіл – перевіряється спеціальними тест-смужками або лабораторно.

Непотрібно нюхати тюбик рідини для зняття лаку та порівнювати це з «вихлопом» з дитячого ротика! Ацетон не дає чіткого хімічного запаху. Може бути легкий, але досить приторний кисло-солодкий запах, приблизно такий, як пахнуть квашені яблука.

При будь-яких з цих симптомів звертайтеся за медичною допомогою до фахівців.

Пошук

+
Перейти до вмісту