8 жовтня - Всесвітній день зору детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.

8 жовтня – Всесвітній день зору

Всесвітній день зору відзначається з 1998 року щорічно у другий четвер жовтня за рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я з метою привернення уваги людей до проблеми збереження зору і турботи про здоров’я очей.

У всьому світі близько 285 мільйонів осіб страждають від порушень зору, з них 45 мільйонів — сліпі і понад 200 мільйонів мають знижений зір. В Україні 20% дітей мають проблеми із зором. Зорові порушення заважають дитині пізнавати світ, створюють труднощі в спілкуванні з оточуючими, навчанні, обмежують діяльність і загрожують розвитком сліпоти. Багатьох наслідків можна уникнути, якщо вчасно виявити проблему і почати лікування.

Одним з початкових завдань батьків є проведення профілактики порушення зору у дітей, яка повинна проводитися у вигляді виконання комплексу спеціальних вправ для очей, а також у вигляді досить простих щоденних правил, які повинні дотримуватися як діти, так і дорослі.

Дуже важливо, щоб батьки знали, що порушення зору у дитини може відбуватися через спадковості, при надмірному навантаженні на очі, при поганому освітленні під час роботи, після тривалого перебування за телевізором, комп’ютером, планшетом  або іншим гаджетом.

Слідкуйте, щоб дитина не проводила за комп’ютером більше 25 хвилин, щоб відстань між очима і екраном монітора була максимальною. Не дозволяйте дитині постійно перебувати перед телевізором. Під час читання або письмових вправ змушуйте дитину робити перерви. Важливим є правильна організація робочого місця. Книги та зошити повинні знаходитися не ближче ніж в 30 см від очей.  Прийшовши із школи додому дитині краще відпочити, прогулятися на свіжому повітрі – не можна одразу робити уроки або дивитися телевізор чи гратися на комп’ютері, планшеті тощо.

Не менш важливою для профілактики проблем із зором є спеціальна гімнастика для очей. Ви можете, граючись з дитиною, тренувати  м’язи очей за допомогою простих вправ:

  • кілька разів із силою заплющити очі, а потім їх відкрити;
  • обертати очима спочатку за годинниковою стрілкою, а потім проти неї;
  • сфокусувати зір на віддаленому предметі, після чого близько до очей піднести палець і сфокусувати зір на ньому;
  • подивитися очима вгору, вниз, вліво, вправо – рухи очей повторювати декілька разів.

Такі вправи варто робити регулярно протягом дня.

Щоб зберегти природну гостроту зору треба дотримуватися правильного раціону харчування. Продукти, що покращують зір, містять масу корисних з’єднань, зокрема, вітаміни А, С, В2 та інші,  які захистять очі від дії шкідливих чинників. Це: чорниця, чорна смородина, гарбуз, чорний шоколад, морква, кисломолочний сир, жирна риба, шпинат, щавель, цитрусові, капуста, яєчний жовток і вершкове масло, печінка, кукурудза та інші.

Важливо регулярно приходити на огляд до лікаря-офтальмолога дитячого. Завжди звертайте увагу на зміни в поведінці дитини. Вас має насторожити, якщо дитина стала часто примружуватися, сильно нахилятися над книгою, сутулиться або скаржитися на головні болі або запаморочення. У  разі первинних ознак порушень зору, при скаргах дитини на «сухість», «сльозоточивість», «біль» в очах терміново потрібно якнайшвидше відвідати лікаря-офтальмолога дитячого. Це може врятувати зір дитини та допоможе зробити своєчасні заходи і пройти курс лікування очей дитини.

Нагадуємо, що у відділенні відновного лікування функціонує «Кабінет охорони зору», оснащений сучасним офтальмологічним обладнанням, за допомогою якого кваліфікований медичний персонал кабінету охорони зору надає діагностичну, профілактичну, лікувальну та консультативну допомогу дітям, які страждають різними захворюваннями очей:

  • короткозорість (міопія);
  • спазм акомодації (помилкова короткозорість);
  • амбліопія (ледаче око);
  • косоокість (страбізм);
  • астенопія (перевтома);
  • часткова атрофія зорового нерву та інші.

Пам’ятайте, профілактичний огляд у лікаря, своєчасно призначене лікування та рекомендації дозволять попередити та зупинити розвиток різних захворювань органів зору.

Всесвітній день зору — чудовий привід замислитися, наскільки важливу роль зір відіграє у нашому житті, а також над тим, що може зробити кожен з нас, щоб зберегти свої очі!

8 жовтня - Всесвітній день зору детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.

Залишити відповідь

Пошук

+