7 речей, яким варто навчити дитину до 10 років детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.

7 речей, яким варто навчити дитину до 10 років

7 речей, яким варто навчити дитину до 10 років детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.Існують певні критерії, на які слід спиратися батькам, щоб розуміти, що дитина повинна знати й вміти до 10-річного віку. Діти повинні дотримуватися без підказок особистої гігієни, стежити за чистотою своїх речей і займатися прибиранням у кімнаті, вміти приготувати просту їжу, орієнтуватися у своєму районі й так далі.

Життєві правила, які повинні прищепити батьки:

1. Не боятися конфліктів

Часто діти бояться давати відсіч у відкритому протистоянні не тільки дорослим, але й ровесникам. Дітей зазвичай вчать, що вчителі завжди мають рацію, але будь-яка людина може собі дозволити некоректні зауваження. У таких випадках потрібно пояснити дитині, що не слід побоюватися і терпіти несправедливість.

Наприклад, малюк випадково розірвав зошит або предмет свого одягу, а вчитель соромить його перед усіма дітьми та називає неохайним. В такому випадку, можна відповісти, що таке може трапитися з кожною людиною. Таке логічне пояснення нічим не зашкодить дитині, не образить вчителя, і дасть всім оточуючим зрозуміти, що ваше чадо може за себе постояти. Не треба потурати чужій несправедливості!

2. Помилки, як життєвий досвід

Дитині слід пояснити просту істину: «Не помиляється тільки той, хто нічого не робить». Помилятися – це нормально, потрібно це прийняти та постаратися виправити, в цьому і полягає сенс навчання. Соромитися тут нічого, треба просто рухатися далі.

Звичайно, слід вказувати на помилки та вчитися їх долати, а якщо самостійно це зробити поки що важко, то для цього поруч і є батьки – щоб підтримати, допомогти, поспівчувати та обов’язково похвалити. Якщо не за результат, то за старання.

3. Навчитися заперечувати

Це одне з найважливіших правил – навчитися говорити «Ні!» друзям, які підштовхують до ризикованих вчинків, тим, хто настирливо пропонує сигарету або наркотики, самому собі, коли хочеться зробити те, що явно не схвалять батьки. Дитині обов’язково слід пояснити, що неможливо сподобатися відразу всім і для всіх бути найкращим. Важливо робити так, щоб не суперечити власним принципам.

Підростаючи, діти будуть періодично відмовляти в проханнях і батькам, це нормальне явище для підлітків. Важливо, щоб вони знали, що їх люблять і не позбавлять через це турботи та уваги.

7 речей, яким варто навчити дитину до 10 років детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.4. Правильно сприймати критику

Батькам необхідно розповісти нащадку, що у всіх різні смаки: комусь не сподобаються його малюнки, поведінка або одяг. І якщо хтось не вважає щось цікавим, то слід запитати, що саме не сподобалося і чому. Дитина повинна знати, як правильно реагувати – не ображатися відразу ж, а з’ясувати точку зору свого опонента. Тоді критика може принести користь.

Звичайно, слід ознайомити дитину з випадками, коли критика буде необ’єктивною, заснованою на заздрості, негативних почуттях або просто поганому настрої.

5. Вміти довести свою думку

Кожен із батьків повинен показати нащадку, що він потрібний і цінний для суспільства, як і його думка – це теж дуже важливо. Але просто висловити свою думку може не бути недостатньо, потрібно вміти її правильно аргументувати.

Треба вчити дитину вмінню міркувати, задавати собі питання, пояснювати, чому щось сподобалося чи, навпаки, відштовхнуло. Це допоможе сформувати у малюка власну точку зору, буде сприяти розважливості, розвивати індивідуальність.

7 речей, яким варто навчити дитину до 10 років детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.6. Виконувати нескладні алгоритми

Дитину слід навчити діяти за інструкцією – це дуже допоможе їй в майбутньому. Потрібно вибрати щось нескладне, наприклад, приготувати чай, зробити бутерброди, зробити покупки за списком тощо. Потім інструкції поступово будуть ускладнюватися, ставати багатоступеневими.

7. Домовлятися з однолітками

Як би не хотілося батькам, вони не зможуть бути постійно поруч із дітьми та оберігати їх від усіх бід і неприємностей. Дитині треба навчитися взаємодіяти з іншими людьми, знаходити компроміси, шукати вихід із конфліктних ситуацій. Малюк повинен уміти співпрацювати та діяти в команді. Ці якості – одні з найважливіших в сучасному світі.

Пам’ятайте, змінюючи свою свідомість – ми разом змінюємо світ!

Пошук

+
Перейти до вмісту