29 жовтня - Всесвітній день псоріазу детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.

29 жовтня – Всесвітній день псоріазу

У всьому світі 29 жовтня відзначають Всесвітній день псоріазу.

Псоріаз – це хронічне аутоімунне захворювання, результат прискореного процесу утворення шкіри. Псоріаз – хронічний дерматоз, стан повністю не виліковний, але, на щастя, контрольований.

Характеризується псоріаз порушенням регенерації клітин шкіри, вони ніби «божевільні» розмножуються настільки посилено, що не встигають відмирати, внаслідок чого на шкірі з’являються злущуючі папульозні висипання. Локалізуватися прояви псоріазу можуть на будь-якій ділянці шкіри, але найчастіше це згини ліктів, колін, волосиста частина голови і зона крижів.

Псоріаз належить до генетично детермінованих захворювань, з аутосомно домінантним типом успадкування. Спровокувати його може неадекватна харчова поведінка – вживання значної кількості солодощів, жирної їжі. Провокуючим фактором можуть стати фізичні стреси (переохолодження, травми, підвищена інсоляція) та емоційно-психічні (переляк, смерть близьких, розлучення батьків, проблеми у школі).

Клінічний перебіг псоріазу у дітей та підлітків має свої особливості. Це може бути:

  • нетипова локалізація висипки (великі складки, ділянки, що зазнають впливу тертя або травмування);
  • ураження шкіри обличчя, волосистої частини голови за типом себорейного дерматиту;
  • висипка супроводжується свербінням, іноді значним;
  • наявність ексудативних форм з явищами мацерації, інколи мокнення з утворенням нашарувань кірко-лусочок.

Факти щодо псоріазу, які має знати кожен:

  • псоріазом хворіє близько 3% населення земної кулі. Псоріазом хворіють чоловіки, жінки, діти та навіть новонароджені;
  • псоріаз не передається при контакті, ним неможливо заразитись;
  • псоріаз, точніше схильність до його розвитку, можна тільки успадкувати від батьків. Якщо у одного із батьків є псоріаз, ризик розвитку його у дитини становить близько 15%. Якщо обоє батьків мають псоріаз, ризик його успадкувати складає до 40%;
  • псоріаз може уражати не лише шкіру. У 30-40% псоріаз уражає нігті, а у 15-20% людей з псоріазом є ризик розвитку запального ураження суглобів – псоріатичного артриту (артропатії);
  • псоріатичний артрит може стати причиною інвалідності;
  • псоріаз з важким перебігом суттєво підвищує ризик супутніх серцево-судинних захворювань;
  • псоріаз неможливо вилікувати, але його перебіг можна і треба контролювати так, щоб його прояви на шкірі були мінімальними, і він не заважав повсякденному життю.

На сьогодні є багато захворювань шкіри з подібною до псоріазу висипкою, тому лише лікар-дерматовенеролог зможе правильно поставити діагноз псоріазу та призначити адекватне лікування відповідно стадії та клінічних особливостей псоріазу у кожного конкретного хворого.

Дбайте про своє здоров’я, неухильно дотримуйтеся рекомендацій лікаря.

Пошук

+
Перейти до вмісту