28 липня - Всесвітній день боротьби з гепатитами детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.

28 липня – Всесвітній день боротьби з гепатитами

Гепатит – це захворювання печінки загального характеру, як правило вірусного походження. Існує п’ять основних вірусів гепатиту – типи А, В, С, D та Е. Вірусні гепатити небезпечні тим, що можуть призводити до серйозних ускладнень: цирозу та раку печінки. Переважна більшість випадків цих хвороб зумовлена саме наявністю гепатиту В чи С.

В Україні понад 2 мільйони людей інфіковані вірусним гепатитом С, гепатитом В – понад 600 тисяч. Але більшість хворих навіть не підозрюють про свій діагноз. Відсутність своєчасного лікування вірусних гепатитів становить небезпеку для здоров’я самого пацієнта та людей, з якими він контактує.

Головні причини розвитку захворювання: віруси гепатиту (А, В, С, D і Е); деякі інфекційні захворювання; токсичні речовини (алкоголь, деякі наркотичні препарати); медикаменти; аутоімунні захворювання.

Гепатит B передається при народженні від матері до дитини, статевим шляхом, а також через кров – під час татуювання, пірсингу, використання нестерильних голок під час вживання наркотиків. Щороку в Україні реєструються 2-3 тисячі нових випадків хвороби.

Гепатит С передається під час контакту з кров’ю (тату, пірсинг), використання нестерилізованих зубних щіток, манікюрних ножиць, бритв, при переливанні крові та від матері до дитини, статевим шляхом – рідше. За даними ВООЗ, 71 млн людей у світі страждає на хронічну інфекцію вірусу гепатиту С. Ані вірус гепатиту В, ані вірус гепатиту С не передаються через столові прибори, при годуванні груддю, через обійми, поцілунки, рукостискання, кашель, чхання, ви не можете заразитись гепатитами в басейні чи інших подібних місцях.

На відміну від гепатитів В і С, гепатит А не провокує розвиток хронічної хвороби печінки і рідко закінчується смертю. За даними ВООЗ майже всі люди, уражені гепатитом А, повністю одужують і у них формується пожиттєвий імунітет до хвороби. Основний шлях інфікування – орально-фекальний. Гепатит А також називають хворобою брудних рук.

Для розмноження вірусу гепатиту D потрібен вірус гепатиту B. Тобто інфікування вірусом гепатиту D неможливе без присутності гепатиту В. Хвороба може мати як гострий, так і хронічний перебіг. Залежно від ступеня тяжкості та індивідуальних особливостей організму, гостра інфекція може мати як безсимптомний перебіг, так і незначні клінічні прояви.

Найбільш поширені прояви гепатитів: виражена загальна слабкість, швидка втомлюваність, дратівливість; нудота, блювання, діарея, болі в животі; зміна кольору сечі (потемніння, сеча кольору пива) та знебарвлення калу; пожовтіння шкіри, слизових оболонок та склер; підвищення температури тіла.

Діагностування гепатиту – перший крок до подолання хвороби. Пройти тестування варто пацієнтам із груп ризику: людям, які робили тату або пірсинг; користувалися послугами салонів манікюру, але не впевнені у дотриманні правил стерилізації; мали велику кількість статевих партнерів і практикували незахищений секс; якщо в родині порушуються елементарні правила гігієни.

Щоб уникнути інфікування вірусами гепатиту А та Е, дотримуйтесь правил особистої гігієни, вживайте термічно оброблену їжу, ретельно мийте овочі, фрукти, ягоди й зеленень, кип’ятіть воду, не пийте з відкритих джерел.

Головним засобом профілактики вірусного гепатиту B і D є вакцинація, яку можна проводити у будь-якому віці. Запобігти гепатиту B можно зробивши вакцинацію за Календарем профілактичних щеплень. На жаль, наразі не існує вакцини проти вірусного гепатиту С. 

Якщо ви запідозрили у себе гепатит, зверніться до сімейного лікаря. Сімейний лікар призначить вам необхідні обстеження та, у разі потреби, спрямує до відповідного профільного спеціаліста. Не займайтеся самодіагностикою та самолікуванням. Дбайте про своє здоров’я, вакцинуйтеся та перевіряйтеся на наявність небезпечних хвороб за найменших сумнівів.

Залишити відповідь

Пошук

+