24 березня – Всесвітній день боротьби з туберкульозом детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.

24 березня – Всесвітній день боротьби з туберкульозом

Більшість українців вважає, що туберкульоз – це хвороба безпритульних або людей із нарко- чи алкозалежністю. Натомість щороку в Україні реєструють десятки тисяч нових випадків захворювання й лише 8–10% з них – у соціально незахищених громадян.

Лише у лютому 2021 року в Україні було зареєстровано 1 434 випадки туберкульозу, з них 1 174 нові випадки захворювання. Загалом від туберкульозу  у лютому поточного року лікувалися 12 174 людини.

24 березня – Всесвітній день боротьби з туберкульозом детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.Що таке туберкульоз?

Туберкульоз – інфекційне захворювання, збудником якого є  мікобактерія туберкульозу, яку ще називають паличкою Коха.

У 90% людей туберкульоз вражає легені. Рідше захворювання може ушкодити й інші органи: нирки,  хребет, мозок, лімфатичні вузли, кишечник, шкіру, статеві органи тощо.

Позалегеневий туберкульоз не є заразним і загрожує життю лише тих людей, які захворіли.

Ознаки туберкульозу

Туберкульоз тривалий час розвивається в організмі людини без будь-яких зовнішніх ознак.

24 березня – Всесвітній день боротьби з туберкульозом детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.Коли ступінь ураження органу набуває значних розмірів, людина починає відчувати нездужання, у  неї спостерігаються:

 • кашель, що триває понад 2-3 тижні
 • рясне потовиділення вночі
 • слабкість
 • безпричинна втрата ваги
 • підвищення температури тіла до >37 градусів без видимої на те причини, що триває понад тиждень
 • задишка без значного фізичного навантаження
 • біль у грудній клітці

Туберкульоз передається повітряним шляхом при тривалому перебуванні в закритому приміщенні разом з людиною, яка є бактеріовиділювачем, що кашляє і не отримує лікування.

Хворі на туберкульоз найчастіше поширюють інфекцію серед людей, з якими проводять тривалий  час щодня, наприклад: члени сім’ї, друзі, колеги.

Які дослідження дозволяють встановити діагноз?24 березня – Всесвітній день боротьби з туберкульозом детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.

Основними дослідженнями є огляд у лікаря, мікроскопічне дослідження мокротиння та рентгенологічне обстеження органів грудної клітки. Обсяг дослідження визначає лікар. Ваше завдання – вчасно до нього звернутися.

Профілактика туберкульозу

Повністю захиститись від туберкульозної інфекції неможливо, але можна запобігти розвитку хвороби або постаратися виявити її на ранній стадії.

 З профілактичною метою здоровим людям слід:

 • вакцинуватися вакциною БЦЖ (в пологовому будинку на 3-5 день життя і потім в 7 років за результатами проби Манту);24 березня – Всесвітній день боротьби з туберкульозом детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.
 • дотримуватись правил особистої гігієни;
 • дотримуватись збалансованого харчування і режиму сну;
 • відмовитись від шкідливих звичок, особливо паління;
 • дбати про свій психоемоційний стан;
 • уникати простудних хвороб та своєчасно звертатись до лікарів;
 • регулярно проходити медичні обстеження.

Не варто займатись самолікуванням чи користуватись методами нетрадиційної  медицини: це тільки затягує час та погіршує прогнози розвитку захворювання.

Пам’ятайте, що якщо виявити хворобу на ранній стадії, її можна лікувати амбулаторно й не боятися ускладнень.

Пошук

+