20 жовтня - Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на рак молочної залози детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.

20 жовтня – Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на рак молочної залози

Цього дня лікарі, громадські організації активно інформують населення щодо модифікованих факторів ризику виникнення раку грудної залози та шляхів їх запобігання. Рожева стрічка – інтернаціональний символ підтримки програми боротьби проти раку грудної залози використовується з 1991 року.

За статистикою Всесвітньої організації охорони здоров’я рак грудей є найбільш розповсюджений вид раку серед усіх онкологічних захворювань у жінок.  В Україні рак грудної залози теж лідирує серед жіночих онкологічних хвороб; щорічно близько 16,5 тис. жінок дізнаються про свій діагноз,  а щогодини від раку грудей помирає одна жінка. Головна причина високої смертності від цієї хвороби в нашій країні – пізня діагностика. Рак виліковний за умови виявлення на І стадії – у 95%, на ІІ стадії – у 80%, на ІІІ стадії лише у 50%.

Рак грудної залози на ранніх стадіях (І і II) протікає безсимптомно і не завдає болю. Привернути увагу мають: дуже болючі місячні; біль у грудних залозах; прозорі або кров’янисті виділення з грудної залози; втягнення соска у зв’язку з проростанням пухлини у шкіру; зміна кольору або структури шкіри грудей (набряк, збільшення або зменшення розмірів); ущільнення або новоутворення в грудних залозах; ерозії, кірочки, лусочки, виразки в зоні соска, ареоли; збільшення пахвових або надключичних лімфовузлів.

У разі будь-яких змін у грудних залозах негайно зверніться до свого лікаря!

Стежити за грудьми потрібно з молодого віку. На функцію молочних залоз впливає стан яєчників, щитовидної залози, захворювання печінки та інше. Має значення правильно підібраний бюстгальтер, пірсинг на молочній залозі який може порушувати фізіологію молочної залози, імпланти що використовують з метою збільшення грудей також можуть привести до раку молочної залози. Надмірне споживання тваринних жирів, висококалорійна їжа, нестача вітамінів (особливо А, Е, С), ожиріння також підвищує ризик захворювань молочних залоз. Крім того, розвиток мастопатії може бути наслідком перенесених стресів,  образ, зниження  народжуваності і вигодовування дітей грудьми та інше.

Для запобігання раку грудної залози важливо дотримуватися здорового способу життя (відмовитися від куріння, алкоголю, регулярно займатися фізичною активністю, підтримувати нормальну масу тіла), а також вчасно проходити огляд лікаря.

Дуже важливо навчитися самостійно обстежувати грудні залози, це допоможе своєчасно виявити захворювання та звернутись до лікаря.  Крім того, дівчаткам можна проводити  ультразвукове дослідження (УЗД), а  жінкам після 40 років і УЗД і мамографічне обстеження.

Нагадуємо, що пройти обстеження та отримати кваліфіковану, конфіденційну консультацію лікаря гінеколога дитячого ви можете в поліклінічному відділені №1  та у відділенні медичної допомоги підліткам та молоді «Клініка, дружня до молоді».

Залишити відповідь

Пошук

+