1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.

1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом

Щороку 1 грудня світ відзначає Всесвітній день боротьби зі СНІДом, головна мета якого –  нагадати людству про існування цієї небезпечної  хвороби й необхідність вжити усіх можливих заходів для подолання цієї глобальної світової проблеми, яка має не тільки медичний, а й соціальний вимір.

Проводячи цю кампанію у 2024 році під гаслом «Встати на шлях відстоювання прав: моє здоров’я – моє право!», ВООЗ закликає світових лідерів та громадян відстоювати право на здоров’я та усунути прояви нерівності, які перешкоджають успішній боротьбі зі СНІДом.

 Основні тези кампанії:

  • Здоров’я – право людини!

Кожна людина в потрібному місці та в потрібний час повинна користуватися доступом до необхідних їй медичних послуг, у тому числі до послуг з профілактики, лікування та догляду при ВІЛ-інфекції.

  • Профілактика розширює можливості та захищає права!

Надання людям доступу до засобів, знань та послуг у галузі профілактики ВІЛ забезпечує захист не лише їхнього здоров’я, а й їхніх прав. Рівність доступу до профілактики – найважливіший фактор припинення нових випадків інфікування.

  • Надання доступу до життєво необхідного лікування для придушення вірусу ВІЛ!

При ранній діагностиці та послідовній антиретровірусній терапії люди, які живуть із ВІЛ, можуть вести довге та здорове життя нарівні з ВІЛ-негативними. Досягнення та підтримання невизначеного вірусного навантаження шляхом призначення відповідної антиретровірусної терапії забезпечують нульовий ризик передачі, розширення прав та можливостей пацієнтів та захист місцевого співтовариства.

  • Наближення до майбутнього, вільного від СНІДу!

Світ може покінчити зі СНІДом, якщо буде захищено права кожної людини.

Нагадуємо, що варто знати про ВІЛ/СНІД.

ВІЛ-інфекція – це хронічне захворювання, що виникає внаслідок потрапляння в організм вірусу імунодефіциту людини (ВІЛ). Вірус вражає імунну систему, порушує захисні функції організму і поступово робить його беззахисним перед іншими інфекціями та захворюваннями. Самою пізньою стадією ВІЛ-інфекції є синдром набутого імунодефіциту (СНІД).

Ризик інфікування ВІЛ під час війни зростає. Зокрема, це відбувається через те, що збільшується кількість травм, поранень, оперативних втручань. Ще один із характерних злочинів війни – сексуальне насильство, коли, на жаль, статевий акт буває незахищений і доволі травматичний.

Способи захиститися від ВІЛ-інфекції є, потрібно лише звернутись до лікаря. Вони доступні, безоплатні та потребують  трішки часу і вашого бажання.  А методи профілактики однакові як у мирний час, так і під час війни.

Як уникнути ВІЛ?

  • завжди використовуйте презервативи при сексуальних контактах з особами, ВІЛ-статус яких вам невідомий;
  • завжди використовуйте лише стерильні голки, шприци, інструменти для манікюру, пірсингу і татуювань.

ВІЛ не передається:

  • повітряно-крапельним шляхом (при чханні, кашлі, розмові);
  • через обійми, рукостискання, поцілунки;
  • при спільному користуванні предметами побуту (посудом, постільною білизною, рушниками);
  • через укуси комах і контакти з тваринами.

ВІЛ передається:

  • через контакт зараженої крові з раною або слизовою оболонкою здорової людини;
  • через ін’єкцію забрудненим шприцом;
  • під час незахищеного статевого акту чи нетрадиційного сексу;
  • від ВІЛ-інфікованої матері до дитини під час пологів, вагітності та грудного вигодовування.

При ранньому виявленні та регулярній антиретровірусній терапії люди з ВІЛ можуть жити довгим та повноцінним життям.

Пошук

+
Перейти до вмісту