Здавайте кров – нехай у світі пульсує життя детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.

Здавайте кров – нехай у світі пульсує життя

Щорічно 14 червня країни світу відзначають Всесвітній день донора крові, цього року свято проходить під гаслом «Здавайте кров – нехай у світі пульсує життя».

Метою заходу є розширювати обізнаність громадськості щодо необхідності регулярного донорства крові протягом усього року з тим, щоб підтримувати достатні запаси крові для всіх пацієнтів, які потребують переливання.

Кожної секунди в усьому світі у людей будь-якого віку та походження виникає потреба в переливанні крові за життєвими показаннями. Донорської крові постійно не вистачає. Кожен день життя тисяч хворих перебувають під загрозою через її нестачу.

Щоб підтримати достатні запаси крові для всіх пацієнтів, які потребують переливання, у м. Запоріжжя функціонують відділення трансфузіології в КНП «Міська лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги» ЗМР та в КНП «Міська лікарня № 9» ЗМР, де можна здати кров.

Донорство крові – це надзвичайно благородна і надзвичайно потрібна для нашої країни справа. Кожен донор, який здає кров безоплатно, робить свій безцінний внесок у добру справу – порятунок людських життів.

Стати донором може будь-яка здорова людина у віці від 18 до 60 років і вагою не менше 45 кілограмів.

За один раз донор, зазвичай, може здати у середньому 450 мл. Повністю склад крові відновлюється упродовж місяця. Цільну кров рекомендують здавати не частіше 4-5 разів на рік. Регулярна здача крові йде на користь і самій людині – запускається процес оновлення організму, стимулюється імунітет.

Перед процедурою потенційний донор проходить безкоштовне обстеження, при прийомі лікарських засобів необхідно проконсультуватися з лікарем про доцільність проведення дослідження в даний період. Якщо результати в межах норми й відсутні супутні захворювання, його буде допущено до процедури кроводачі. Бажано здавати кров вранці, напередодні уникати харчових перевантажень, виключити прийом алкоголю напередодні дослідження, не курити мінімум за 2 години до дослідження та уникати фізичних і емоційних перевантажень.

Приєднуйтесь до донорства крові, допоможіть врятувати не тільки чиєсь здоров’я, а й людське життя!

Пошук

+