Як захистити слух детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.

Як захистити слух

Звуки – невід’ємна частина нашого світу – це голос матері та сміх дитини, спів птахів, звук дощу та шелест листя. Без звуків наше життя стає невиразним, слух допомагає відчувати смак життя. Про здоров’я вуха та слуху потрібно дбати з раннього віку. Значення слуху у дитячому віці важко переоцінити. Завдяки цьому почуттю дитина розвиває мовні та комунікативні навички, пізнає навколишній світ через його багатоголосе «звучання», вчиться читати, насолоджується музикою, отримує попередження про небезпеку.

Причинами зниження слуху можуть бути багато факторів – генетичні порушення, захворювання під час вагітності, хронічні інфекції вуха, краснуха, кір, паротит, менінгіт, пухлини, травми голови та вух, шумова травма, а також вплив деяких лікарських препаратів.

Близько половини всіх випадків глухоти та інших порушень слуху можна запобігти, усунувши причини їх розвитку.

Як захистити слух:

  • дотримуватися гігієни вух, не залишайте малюка віч-на-віч із дрібними предметами;
  • своєчасно лікуйте простудні та хронічні інфекції;
  • негайно звертайтеся до лікаря, якщо ви помітили несподіване зниження слуху (особливо після простудних захворювань або травм вушної раковини та прилеглих до неї тканин);
  • вакцинуйте дітей за календарем профілактичних щеплень (зокрема – щеплення від кору, краснухи та паротиту);
  • застосовуйте ліки за призначенням і під контролем лікаря. Деякі з них можуть мати негативний вплив на слух;
  • обмежте вплив гучних звуків, контролюйте рівень звуку;
  • слухайте «живі» звуки. Прослуховуйте тиху музику через колонки, відмовтеся на якийсь час від навушників. Це дозволить чутливим ворсинкам відновитися після гучних звуків мегаполісу та постійного носіння навушників;
  • не рідше одного разу на рік перевіряйте стан вуха та слуху у фахівців.

Будьте уважні до своїх дітей! Звертайтеся за кваліфікованою медичною допомогою!

В нашій лікарні надається планова та ургентна медична допомога дітям з патологією вуха, горла і носа, як амбулаторна так і стаціонарна. У нас працюють висококваліфіковані фахівці лікарі-отоларингологи дитячі, які володіють технікою класичних ЛОР-втручань та мають досвід комунікацій з дітьми.

Пошук

+