Як не захворіти на вірусні захворювання детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.

Як не захворіти на вірусні захворювання

День за днем осінь набирає своїх обертів, дарує не тільки чудовий настрій, але і нагадує нам про небезпеку пов’язану з захворюванням на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ).

В минулому епідемічному сезоні, який тривав з жовтня 2020 року по травень 2021 року, ситуація в Запорізькій області за вірусологічними показниками була виняткова, оскільки циркуляції вірусів грипу майже не спостерігалося. На це, зокрема, вплинули обмежувальні протиепідемічні заходи, які були введені у зв’язку з початком пандемії COVID-19.

Нині на території області маємо підвищення захворюваності на віруси респіраторної групи. Щотижня спостерігається збільшення кількості захворілих. За минулий тиждень на грип та ГРВІ захворіли приблизно 15000 осіб. А лише двома тижнями раніше кількість захворілих була 8800. Таким чином, зростання більше, ніж на 70% за два тижні. Зокрема на SARS-CoV-2 захворюваність зросла більш ніж на 145%.

Зараз потрібно бути нам усім обережними та захистити себе і своїх близьких від вірусних інфекцій. Найбільш уразливими до грипу є:Як не захворіти на вірусні захворювання детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.

  • діти до 5 років (особливо – діти до 2 років);
  • вагітні;
  • люди віком від 60 років;
  • люди з надмірною вагою;
  • хворі на діабет;
  • хворі на хронічні серцево-судинні захворювання;
  • хворі на хронічні захворювання легенів;
  • люди з іншими тяжкими хронічними захворюваннями.

Грип – це вірусне захворювання з можливістю тяжких ускладнень та симптомами, схожими з іншими гострими респіраторними вірусними інфекціями, але є набагато небезпечнішим. Найчастішим ускладненням грипу є пневмонія, яка іноді може лише за 4-5 днів призвести до смерті хворого. Серцева недостатність також нерідко розвивається внаслідок ускладнень грипу.

Грип дуже легко передається від людини до людини повітряно-крапельним шляхом – коли хвора людина кашляє, чхає чи просто розмовляє.

Хвора людина, навіть із легкою формою грипу, становить небезпеку для оточуючих протягом усього періоду прояву симптомів – це, в середньому, 7 днів. Отже, дуже важливо не розслаблятися і продовжувати носити маски, дотримуватися соціальної дистанції та інших протиепідемічних норм і правил особистої гігієни. Обов’язково провітрюйте приміщення, частіше робіть вологе прибирання – це допоможе знизити концентрацію вірусу в замкнутому просторі.

Всесвітня організація охорони здоров’я прогнозує в сезоні 2021-2022 рр. циркуляцію 4 штамів вірусів грипу. Саме ці штами увійшли до складу чотиривалентних вакцин проти грипу, які будуть використовувати в цьому епідсезоні.

Насамперед вакцинація – є тим дієвим інструментом, який може запобігти ускладненням від грипу. Вакцинація від грипу не захищає від COVID-19 і навпаки. Вакцинуватися можна впродовж усього епідсезону, але важливо враховувати, що ефект вакцинації настає не раніше, ніж через 2 тижня.

Дуже важливо в цей період проводити зміцнення імунітету, дотримуватися повноцінного та збалансованого харчування і вести здоровий та активний спосіб життя.

Будьте здоровими, захищеними та фізично активними!

Пошук

+
Перейти до вмісту