Всесвітній день нирки детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.

Всесвітній день нирки

Сьогодні – Всесвітній день нирки. Цей день відзначається з метою привернення уваги до проблем ниркових хвороб. Нирки – це парний орган, що розташований у поперековій області, який виконує важливу функцію – очищує кров у нашому організмі від надлишкової рідини та токсинів. У такий спосіб нирки підтримують оптимальний баланс необхідних речовин у крові, а також продукують гормони.

Нирки неймовірно працездатний орган і в змозі виконувати свої функції, вже будучи ґрунтовно ураженим. До моменту, коли людина помічає занепокоєння з приводу нирок, їх природні фільтри можуть бути зношені до 90%.

На початкових стадіях дуже складно помітити симптоми хвороби нирок. Набряк гомілок, постійна втома, порушення концентрації, уваги, втрата апетиту, поява крові та піни у сечі – це симптоми, які найчастіше проявляються, коли хвороба нирок переходить у важку форму. Раннє виявлення ниркової недостатності дозволяє розпочати лікування до того, як почнуть розвиватися незворотні наслідки та ускладнення.. А точно визначити хворобу нирок  допомагає лабораторна та інструментальна діагностика (ультразвукове дослідження, комп’ютерна томографія, рентгенографія нирок). І тільки лікар може скерувати обстеження, зробити висновок та призначити лікування. Зараз досягнення в медицині дозволяють виліковувати більшість хвороб нирок.

Щоденні правила профілактики, які допоможуть зберегти здоров’я нирок.

 • Фізичні навантаження допомагають нормалізувати артеріальний тиск, покращити мікроциркуляцію крові в нирках і зменшити ризик розвитку хронічних хвороб нирок. Норма фізичної активності завжди є індивідуальною.
 • Дотримуйтеся правил здорового харчування та підтримуйте вагу в нормі. Зменшить вживання солі, прянощів і не привчайте до цього дітей.
 • Пийте достатньо води, щоб нирки залишалися здоровими. Рідина використовується нирками як розчинник для накопичених в тканинах продуктів розпаду і формування сечі. Пити треба регулярно, рівними порціями впродовж всього дня, орієнтуючись на відчуття спраги. Соки, солодкі газовані, соковмісні напої варто суттєво обмежити.
 • Відмовтеся від алкогольних напоїв. Безпечної для здоров’я дози алкоголю не існує.
 • Не куріть. Куріння є однією із причин зменшення кровопостачання  нирки, що призводить до погіршення функції органу та  підвищує ризик раку нирок. Пасивні курці також потрапляють в зону ризику.
 • Контролюйте артеріальний тиск, який  є однією із найпоширеніших причин розвитку захворювань нирок. Коли високий тиск виникає на фоні інших факторів ризику, то можуть з’явитися серйозні порушення функцій нирок.
 • Уникайте переохолодження.
 • Лікуйте «вогнища» інфекції в організмі (тонзиліт, каріозні зуби, гінекологічну патологію та інше).
 • Приймайте ліки тільки за призначенням фахівців (особливо це стосується антибіотиків та протизапальних препаратів).
 • Контролюйте рівень глюкози в крові.
 • Систематично проходьте профілактичні обстеження, які допоможуть оцінити стан нирок (загальний аналіз сечі, креатинін крові, УЗД – 1 раз на рік) навіть якщо нічого не турбує, не болить і не дає про себе знати.
 • Ведіть здоровий, активний спосіб життя.

 Стежте за своїм здоров’ям – Всесвітній день нирки щорічно нагадує про це.

Пошук

+