Стань донором та врятуй життя детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.

Стань донором та врятуй життя

Допомога донорів потрібна завжди, особливо під час війни. Потрібні всі групи крові, в особливому дефіциті негативний резус-фактор. Тож всіх запорожців закликаємо долучатися до здачі крові. Донором може стати кожен українець віком від 18 років, у якого немає протипоказань до процедури здачі крові. При цьому, вага тіла має бути не менше 50 кілограмів, інакше забір може негативно вплинути на стан здоров’я людини.

Ви можете стати донором, звернувшись до центрів служби крові. При здачі крові пацієнтам гарантується конфіденційність та безкоштовне лабораторне обстеження.

Починається усе з реєстрації, для цього знадобиться паспорт та ідентифікаційний код. Після цього у реєстратурі  видають картку донора. Далі – медики перевіряють кров потенційного донора за багатьма показниками:

  • визначення групи крові і резус-приналежності;
  • визначення рівню гемоглобіну;
  • визначення антигенів гепатитів В (HBS-Ag), С;
  • визначення активності амінотрансфераз, білірубін;
  • організація серологічних досліджень на сифіліс, який проводиться у відділенні трансфузіології;
  • організація досліджень донорської крові на ВІЛ-інфекцію;
  • бактеріологічний контроль донорської крові.

Потім здоров’я майбутнього донора перевіряють у кабінеті терапевта. Тут міряють температуру і тиск, проводять опитування щодо наявності хронічних хвороб, вад із серцем, нещодавніх операцій. А також звертають увагу на татуювання. З моменту цієї процедури має пройти не менш, ніж півроку.

Крім цього, важливо напередодні дня здачі крові дотримання донором обов’язкової дієти. За добу до здачі крові не варто їсти жирну, гостру, смажену їжу, а також молочні продукти, не можна вживати алкогольні напої.

Вранці напередодні процедури обов’язково треба поснідати. Це повинен бути легкий сніданок – каша без масла, відварене куряче філе, зелене яблоко, чорний чай з цукром, з варенням або сухариками. Це допоможе організму легше перенести процедуру забору крові.

Сам забір крові триває близько 15 хвилин. Усього ж разом із процесом реєстрації цей процес займає близько півгодини.

Нині в Запоріжжі вкрай необхідною є донорська допомога. Адже кожна крапля крові допоможе врятувати життя українським захисникам, дітям, породіллям та іншим категоріям громадянам.

Медики зазначають, що кров має термін придатності, її запас необхідно регулярно поповнювати. Потреба в донорах – постійна, тож зробіть добру справу, здайте кров та врятуйте чиєсь життя. Здати її можна в:

  • Запорізькому обласному центрі служби крові за адресою вул. Л. Жаботинського, 32;
  • КНП «МЛЕ та ШМД» ЗМР за адресою вул. Перемоги, 80, відділення трансфузіологiї (хірургічний корпус, поверх 1, вхід через Консультативно-діагностичний прийом (орієнтир «зимовий сад»)), щодня з 9:00 до 11:00;
  • КНП «Міська лікарня №9» ЗМР за адресою: вул. Щаслива, буд. №1, відділення трансфузіології (хірургічний корпус, поверх 1), тел.: 224-37-79; 097-798-76-19, дні прийому: вівторок, середа, четвер з 8.30 до 10.30.

Пошук

+
Перейти до вмісту