Що варто знати про вакцинацію детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.

Що варто знати про вакцинацію

Всесвітній тиждень імунізації проводиться щорічно в останню неділю квітня. Сьогодні ми привертаємо увагу до ролі вакцинації в процесі збереження здоров’я від інфекційних захворювань. Кожна людина має право захисту від хвороб керованих за допомогою вакцин.

Вакцина працює так – імунна система реагує на введену вакцину і виробляє імунітет проти інфекції. Таким чином формується захист проти хвороби.

Вакцинуватися потрібно щоб захистити себе та тих, хто навколо нас. Не всі можуть бути вакциновані, зокрема ті, хто серйозно хворий. Вони залежні від тих, хто щеплений.

Пацієнт, який уклав декларацію із сімейним лікарем, терапевтом чи педіатром, має право на безоплатний гарантований державою пакет медичних послуг на первинній ланці. До цього пакету входить і вакцинація, згідно з Національним календарем профілактичних щеплень.

Відповідно до Календаря, дитину можна безоплатно вакцинувати проти 10 інфекційних захворювань. Туберкульозу, поліомієліту, дифтерії, правцю, кашлюку, кору, паротиту, краснухи, вірусного гепатиту В, гемофільної інфекції. Дорослий безоплатно отримує щеплення від дифтерії та правця – кожні десять років.

Щеплення від гепатиту В, за наявності вакцини, роблять немовлятам у пологовому будинку у першу добу життя. Щеплення від туберкульозу, за наявності вакцини БЦЖ, на 3–5 добу життя. Ця послуга також безоплатна у всіх медичних закладах, які мають договір з Національною службою здоров’я України (НСЗУ) на надання медичної допомоги при пологах. Якщо дитина через певні причини не отримала щеплень при народженні, тоді БЦЖ та вакцину від гепатиту В їй зроблять у тому закладі охорони здоров’я, де батьки обирають педіатра або сімейного лікаря.

Пацієнт може зробити безоплатно щеплення в комунальних закладах охорони здоров’я, які надають первинну медичну допомогу, а також в приватних медичних закладах і в лікарів-ФОП, які підписали договір з НСЗУ. Головна умова – декларація з лікарем.

Ті вакцини, які держава закуповує централізовано та направляє в регіони, є безоплатними. Якщо пацієнт бажає зробити щеплення вакциною певного виробника, яку держава не закуповує централізовано, або зробити рекомендоване щеплення, наприклад, від вітряної віспи, грипу, пневмококової інфекції тощо, тоді таку вакцину необхідно придбати за власний кошт. Але власне щеплення можна зробити у свого сімейного лікаря.

Щодо вакцинації проти сказу. Ця вакцина закуповується державою і вона безоплатна. Але щеплення робиться за необхідністю. Тому ті, хто отримав травму від тварини з підозрою на сказ або ж підтвердженим сказом, мають звернутися до найближчого травмпункту. Надання медичної допомоги пацієнтам при зверненні до травматологічних пунктів або до приймального відділення без подальшої госпіталізації передбачено пакетом на амбулаторну допомогу. Лікар визначить, чи потрібне щеплення і які подальші дії з раною.

Стосовно вакцинації від COVID-19 – у Програмі медичних гарантій 2021 НСЗУ передбачений окремий пакет вакцинації від COVID-19. На перших етапах вакцинації у цих закладах працюватимуть мобільні команди. Вони виїжджають до колективів медиків, працівників соціальної сфери, освітян, військовослужбовців, персоналу і мешканців будинків для літніх людей тощо. На даному етапі заклади також починають розгортати стаціонарні пункти щеплення проти COVID-19.

Пам’ятайте, що вакцинація – це важливий крок до збереження здоров’я і життя. Вакцинуйтеся – захищайте себе та членів своєї родини.

Пошук

+