Що робити, якщо дитина заїкається? детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.

Що робити, якщо дитина заїкається?

Заїкання – це порушення мовлення, що характеризується частим повторенням слів або звуків, зупинками або нерішучістю в мовленні.

Найчастіше заїкання виникає в дитинстві. Дитина може робити паузи або зупинки, зациклюватись на певному складі або звукові, розтягувати слова. Порушення темпу, ритму та плавності мовлення може виникнути через активний розвиток нервової системи та із часом минати. А інколи – це наслідок стресу або психологічної травми. Наприклад, дитина чогось сильно злякалася, отримала сильне емоційне враження та психологічну травму, внаслідок чого почала запинатися. Заїкання може бути і  генетично обумовленим. У декого заїкання може викликати соціальну фобію, через що діти часто уникають спілкування, стають замкнутими. Бо їх можуть підганяти батьки, вчителі або булити однолітки. Це посилює стрес і погіршує проблему.

Чого не варто робити батькам: не сваріть дитину за заїкання, не вимагайте завжди говорити точно та правильно, спілкуйтеся весело та доброзичливо, не перебивайте дитину, уникайте виправлень та критики.

Якщо батьки помітили у своєї дитини заїкання, не варто відразу панікувати. Щоденно  приділяйте дитині час, спілкуйтеся та грайте в її улюблені ігри. Дитині дуже важливо відчувати любов і підтримку батьків.

У будь-якому випадку важливо забезпечити дитині безпечне середовище вдома та поза його межами і звернутися до фахівців, не тільки до логопеда, а й до психолога.

Нагадуємо, що в лікарні функціонує відділення фізичної та реабілітаційної медицини, де працює команда висококваліфікованих фахівців до складу якої входять психологи, логопеди-дефектологи та інші.

Дбайте про своє здоров’я та здоров’я своїх дітей, та пам’ятайте, саме від вчасного звернення до фахівців, залежить подальша якість життя. Бережіть себе та будьте здорові!

Пошук

+