Профілактика сколіозу у дітей детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.

Профілактика сколіозу у дітей

30 червня, у Міжнародний день боротьби зі сколіозом, хочемо нагадати про цю хворобу та що робити для її профілактики, як зберегти правильну та красиву поставу.

Сколіоз – це викривлення хребта. Така деформація хребта може бути вродженою (через вроджені аномалії хребців та ребер), набутою (після травми чи хвороби) та здебільшого (80%) – ідіопатичною (тобто причини її виникнення невідомі).

На відміну від порушення постави сколіоз – серйозне захворювання хребта, що виявляється як викривлення хребта у всіх трьох площинах з обов’язковим поворотом хребетних дисків навколо осі. Зі збільшенням викривлення зростає тенденція до погіршення проблем загального стану здоров’я.

Сколіоз може починатися в будь-якому віці. Найчастіше зустрічається в період швидкого зростання.

Сколіоз – хвороба 21 століття. Розвиток інформаційних технологій з одного боку спрощує наше життя, а з іншого призводить до так званих хвороб цивілізації. Постійне неправильне положення тіла швидко перетворюється на умовний рефлекс, стає звичним і важко піддається виправленню. Тому профілактика сколіозу є важливою і увага цьому має приділятися з раннього дитинства.

Для батьків важливо стежити за раціональним харчуванням і фізичною активністю дитини, забезпечити всі умови для правильної постави. Спати краще на ортопедичному матраці, подушка повинна бути невисокою. А ще потрібно розвивати м’язи спини, правильно розташовувати фізичне навантаження, не перевантажувати хребет, уникати травм спини і хребта. Одним із найкращих способів профілактики сколіозу є плавання.  

Сколіоз відноситься до групи захворювань опорно-рухового апарату, його наявність  може визначити лікар-ортопед-травматолог після обстеження. Регулярні профілактичні обстеження для дітей вкрай важливі. Лікування сколіозу найбільш ефективне на ранніх стадіях, чим раніше виявити проблему, тим простіше її виправити. При перших же підозрах на проблему хребта зверніться до фахівців.

Нагадуємо, що в КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР цілодобово 24/7 веде прийом лікар ортопед-травматолог дитячий. Кваліфіковані спеціалісти надають усі можливі види ургентної і планової медичної допомоги із захворюваннями та травмами опорно-рухового апарату.

Наші фахівці з радістю готові допомагати дітям, надавати рекомендації батькам. Звертайтеся без попереднього запису:

  • м. Запоріжжя, вул. Новгородська, 28А,
  • каб.10, пост прийому хворих відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (розташований на першому поверсі головного корпусу лікарні),
  • телефони відділення: (061) 224-93-86, (066) 378-14-13.

Крім того, в лікарні функціонує відділення фізичної та реабілітаційної медицини, де діти з захворюваннями опорно-рухового апарату отримують лікувальну та реабілітаційну допомогу. Детальніше про відділення та послуги за посиланням: bit.ly/3y8MD6E.

Працюємо для Вас та Вашого здоров’я! Для нас важлива довіра пацієнтів та позитивний результат лікування.

Пошук

+