Профілактика хвороб серця детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.

Профілактика хвороб серця

Твоє серце важливе. Будь-яка проблема із серцем відображається на якості життя людини.  У наш час багато мільйонів людей щорічно вмирають від хвороб серця і судин, і, на жаль, число таких смертей постійно зростає. Багатьох цих захворювань можна уникнути завдяки змінам у поведінці чи звичках.

Серцево-судинні захворювання можуть бути вродженими і набутими. Останнім часом кількість вродженої патології серцево-судинної системи  зросла. Щороку в Україні народжуються близько 6 тис. дітей з вадами серця різного ступеня тяжкості, які не дають можливість серцю нормально працювати, а дитині – повноцінно розвиватися. Таким дітям доволі часто необхідне проведення  операцій на серці, які проводяться виключно в спеціалізованих кардіологічних центрах.

Другу категорію пацієнтів, якими займаються дитячі кардіоревматологи, становлять діти з набутими захворюваннями серця, судин, викликаними системним ураженням сполучної тканини. Перенесене бактеріальне або вірусне захворювання може мати такі ж ускладнення в теперішньому, як набутий порок серця.

На що потрібно звернути увагу батькам дитини:

  • не набирає вагу;
  • порушене дихання;
  • зміна кольору шкірних покривів;
  • набряклість;
  • зниження активності, постійна втома, плаксивість та поганий сон;
  • дитина скаржиться на перебої в роботі серця, біль в області серця.

Захворювання серця легше лікувати, якщо їх виявити на ранній стадії. Багатьом формам таких недуг можна запобігти, якщо дотримуватися здорового способу життя.

Як профілактувати хвороби серця?

  • Регулярно займайтеся фізичною активністю, щоб підтримати здорову вагу. Це допоможе знизити кров’яний тиск, рівень холестерину та цукру в крові. Для дорослих рекомендується щотижня 2 год 30 хв фізичних вправ середньої інтенсивності (швидка ходьба, їзда на велосипеді). Дітям та підліткам важливо отримувати 1 год фізичної активності щотижня.
  • Обирайте здорові звички: їжте якісну та корисну їжу (вживання їжі з високим вмістом клітковини та низьким вмістом насичених жирів і трансжирів може допомогти запобігти високому холестерину), не куріть, не вживайте алкоголь та наркотики.
  • Подбайте про свій стан здоров’я. Вчасно ходіть на профілактичні огляди. Проконсультуйтеся із сімейним лікарем, педіатром щодо того, які аналізи вам краще здати. Перевіряйте свій холестерин та рівень цурку в крові, контролюйте артеріальний тиск. Приймайте ліки лише за призначенням. Не ігноруйте симптоми хвороб та за необхідності звертайтеся до лікаря.

Здоровий спосіб життя допоможе вам контролювати важливі показники та знизити ризик серцевих хвороб. Будьте уважні до здоров’я своїх дітей, своєчасне  звернення  за кваліфікованою медичною допомогою до фахівців дозволить уникнути багатьох захворювань та їх ускладнень. Бережіть серце!

Пошук

+