Причини порушення зору у дитини та профілактика детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.

Причини порушення зору у дитини та профілактика

Зір – це безцінний дар, піднесений людині природою. Завдяки очам, ми отримуємо більшу частину інформації про навколишній світ, працюємо, читаємо та вчимося. Хороший від народження зір треба берегти, а якщо виникли проблеми – негайно їх вирішувати. Профілактика порушення зору у дітей важлива у будь-якому віці, адже орган зору розвивається та дорослішає разом з дитиною!

Причини порушення зору у дітей

У багатьох дітей від народження ідеальний зір, деякі можуть похвалитися зоряними очима в молодшому і дошкільному віці. Проте до школи відсоток дітей із будь-якими зоровими відхиленнями значно зростає. Із чим пов’язані причини порушення зору у дітей? У більшості випадків погіршення зору провокує високе навантаження на очі. Це можуть бути всілякі досягнення технічного прогресу – комп’ютер, телевізор, телефон і таке інше. Не менше втомлюються очі і від «сидячих» захоплень — ліплення, малювання, читання, настільних ігор тощо. Діти мало рухаються, а отже, у них порушується постава та застоюється в організмі кров. Фахівцями доведено, що погіршення зору у дитячому віці пов’язане з проблемами хребта, оскільки знижується повноцінне кровопостачання мозку.

Профілактика порушення зору у дітей

Ключові моменти профілактики зору у дітей:

  • Розумні зорові навантаження. Як будь-який людський орган, очі, від надмірних зусиль і напруги, стомлюються і знижують ефективність своєї роботи, регулярне перенапруга може призвести до спазму м’язів очних, в результаті чого очі перестають відкликатися на зміну фокусної відстані.
  • Контакт з комп’ютером та телевізором необхідно обмежити до двох годин на день, забезпечивши малюкові правильне освітлення та достатню дистанцію до монітора комп’ютера – 40-60 см, та до телевізійного екрану – 2-3 метри.
  • У процесі виконання уроків та інших «сидячих» занять, діти забувають про правильну позу: спина пряма, плечі опущені та розслаблені, відстань від очей до поверхні столу-35-40 см. Грамотна організація робочого місця школяра. Головні елементи шкільного місця – це зручний стілець та стіл, повноцінне освітлення та якісний монітор.
  • Активний спосіб життя. Збалансовані фізичні навантаження та свіже повітря – це найкраща профілактика порушення зору у дітей.
  • Здорове харчування. Для пильних очей корисні продукти з високим вмістом вітамінів А та С. Це сир, м’ясо, кефір, риба, морква, яблука, курага, чорниця, смородина та лимони.

Виявити відхилення у розвитку зорової функції допоможе дитяче обстеження у лікаря-офтальмолога. Щоб розвіяти всі сумніви та зберегти зір своєї дитини, регулярно приводьте її на огляд до лікарів-офтальмологів дитячих у відділення амбулаторної спеціалізованої допомоги №1, №2 та консультативно-діагностичний центр КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР. У нас працюють висококваліфіковані фахівці, які легко знаходять підхід до кожної дитини та виявляють порушення зору навіть на ранніх стадіях.

Запис до лікарів-офтальмологів дитячих доступний через систему helsi.me за посиланням https://surl.li/joibiw, через реєстратуру у відділеннях або за номерами телефонів:

  • (061) 239-82-63, (068) 173-64-22 – консультативно-діагностичний центр (вул. Л. Жаботинського, 32);
  • (067) 899-46-95 – відділення амбулаторної спеціалізованої допомоги №1 (вул. Сорочинська, 28А);
  • (050) 767-95-01 – відділення амбулаторної спеціалізованої допомоги №2 (вул. Закарпатського Легіону, 12)
  • (066) 439-71-00 – відділення амбулаторної спеціалізованої допомоги №2 (вул. Брюллова, 6).

Турбуйтеся про здоров’я своїх очей вчасно!

Пошук

+
Перейти до вмісту