Переохолодження: як захиститися детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.

Переохолодження: як захиститися

Подбайте про себе і своїх близьких, аби зберегти тепло та здоров’я взимку! Найкраще, якщо ви вдягнетесь, як капуста, – багатошарово. «Правильний» зимовий одяг складається із трьох шарів:

  • білизна (спідня білизна, колготки, шкарпетки, термобілизна);Переохолодження: як захиститися детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.
  • середній шар (светр, кофта тощо);
  • верхній одяг (куртка, штани, шарф, шапка, рукавички).

Що більше шарів одягу – то тепліше. Обирайте одяг із натуральних чи спеціальних матеріалів. Одяг не обов’язково має бути грубим та сковувати рухи, головне – багатошаровість і просторість: між різними одежинами утворюється повітряний прошарок, який утримуватиме тепло.

Не залишайте відкритими кінцівки та голову: через долоні та оголену голову ви втрачаєте чимало тепла і можете захворіти. До того ж, малинові кісточки чи вуха – це не так уже й гарно, а від морозного повітря волосся стає тьмяним та ламким.

Обирайте зимове взуття із товстою підошвою: воно має бути просторим, ідеальним за розміром та не стискати ногу, щоби підтримувати нормальний кровообіг.

Центр громадського здоров’я МОЗ України підготував прості поради, які допоможуть уберегтися від переохолодження:

  • не носіть металеві прикраси. Метал охолоджується дуже швидко, і його контакт зі шкірою може призвести до обмороження окремих ділянок чи холодових травм. До того ж, кільця сповільнюють рух крові у пальцях, а отже вони швидше замерзнуть;
  • щоб не замерзнути рухайтесь. Якщо ви довго чекаєте автобус, зелене світло чи дівчину – не стійте. Можна підстрибувати на місці, ходити, зробити пару простих вправ чи просто обніматися, коли є з ким. Рухи допоможуть прискорити кровообіг, а отже ви не замерзнете;
  • відчуваєте печіння на шкірі – шукайте, де зігрітися. Сильне почервоніння та печіння шкіри може бути ознакою обмороження. Якщо відчуваєте, як щоки, руки чи ноги «печуть», або ж бачите серйозне почервоніння у людини поряд, зайдіть у будь-яке тепле місце – магазин, кафе, під’їзд тощо;
  • куріння та алкоголь не зігрівають. По-перше, куріння та алкоголь шкідливі, незалежно від погоди. До того ж уживання алкоголю створює ілюзію тепла і водночас призводить до величезної його втрати. Куріння ж зменшує швидкість кровообігу в кінцівках, а отже робить їх більш уразливими до морозу;
  • перед виходом на вулицю поїжте. Щоб підтримувати нормальну температуру взимку, організм використовує більше енергії, тож і поповнювати її треба частіше. Їжте поживну та здорову теплу їжу;
  • візьміть із собою термос із чаєм. Якщо вирушаєте на кілька годин на морозну вулицю, пийте гарячий чай та більше рухайтесь, щоб зігрітися. І не забувайте, що мерзнуть не лише люди, а й тварини, тож подбайте про них також.

Уникайте переохолодження. Мороз жартів не любить, розважливо ставтеся до часу перебування на свіжому повітрі, враховуйте вік та температуру повітря. Особливо це стосується дітей адже терморегуляція дитячого організму не досконала.

Дотримуйтесь простих порад та правильно одягайтеся взимку, щоб не допустити переохолодження та зберегти власне здоров’я.

Пошук

+
Перейти до вмісту