Кампанія зі щеплення від поліо. Що потрібно знати батькам? детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.

Кампанія зі щеплення від поліо. Що потрібно знати батькам?

Поліомієліт повернувся в Україну. Нагадуємо, що у жовтні 2021 року в Україні зафіксували перший випадок поліомієліту в Рівненській області. А вже в січні цього року повідомили про другий випадок гострого в’ялого паралічу в дитини з Закарпаття, спричинений тим самим типом поліовірусу. У 2021 році рівень охоплення щепленнями дітей проти поліомієліту був 80%. Через це в країні накопичилась критична маса дітей без імунної відповіді до поліовірусу, яку можна набути лише завдяки вакцинації.

Міністерство охорони здоров’я України наголошує, що наразі в Україні діти до 6 років, які не отримали або пропустили щеплення проти поліомієліту, – у небезпеці. Аби надати кожній дитині індивідуальний захист від інфікування поліовірусом, від 1 лютого 2022 року розпочинається кампанія імунізації проти поліомієліту!

На першому етапі вакцинуватимуть дітей, котрі пропустили одне з перших щеплень (у 2 та 4 місяці) або не отримали їх зовсім. Щеплюватимуть інактивованою вакциною ІПВ (ін’єкціями). Просимо батьків звернутися до свого сімейного лікаря та перевірити статус щеплень вашої дитини згідно з Календарем профілактичних щеплень. Якщо ваша дитина пропустила планове щеплення, його потрібно зробити негайно. Нещеплена дитина може захворіти та отримати параліч на все життя.

Як ще батькам захистити дітей від небезпечного захворювання?

  • Приділяйте особливу увагу правилам особистої гігієни. Нагадуйте дітям, що миття рук – необхідна складова щоденної рутини.
  • Будьте уважні до стану здоров’я вашої дитини. Якщо у вашої дитини з’явились такі симптоми, як діарея, підвищена температура, слабкість у руках та ногах, негайно повідомте педіатра та зверніться за медичною допомогою.
  • Захистіть себе від дезінформації та фейків. Пам’ятайте, рішення, котрі ви приймаєте щодо здоров’я вашої дитини повинні базуватись на достовірній та перевіреній інформації.

Дізнатися як працює вакцина проти поліомієліту ви зможете переглянувши наступний  відеоматеріал:

Пошук

+
Перейти до вмісту